AKTUALNOŚCI

 

...więcej AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY !!! zobacz nasze ARCHIWUM !!!

 

 

"TYDZIEŃ W SEP" - Newsletter 18-24 września 2017

 

zobacz także programy dla elektryka

 

oraz link do kalkulatorów umożliwiających obliczanie rezystancji, przekroju i konfigurowanie układów uziemiających

 

Pierwsze spotkanie szkolnego koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich (Koło nr 5 Oddziału Koszalińskiego SEP).

 

W ostatnich miesiącach poprzedniego roku szkolnego w "Koszalińskim Elektroniku" powstało koło uczniowskie Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Kołu przewodniczy nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych i członek SEP-u Prezes Paweł Pietkiewicz. Składa się ono z 30 uczniów obecnej 3 i 4 klasy profilu technik elektryk.

Jak podkreśla przewodniczący koła Kolega Paweł Pietkiewicz: „główną ideą jaka przyświecała założenia naszego koła jest większa szansa rozwoju dla uczniów”. Zdanie to genialnie koreluje ze zdaniem jakie wyrażają sami uczniowie mówiąc, że ich głównym oczekiwaniem wobec powstałego koła jest wyjątkowa możliwość do poszerzania swoich horyzontów wiedzowych dzięki pracy z bardziej doświadczonymi elektrykami.

Pierwsze spotkanie koła odbyło się 4 października. Pośród uczniów i nauczycieli obecny był również Pan Prezes Zenon Lenkiewicz. Pan Prezes przybliżył wszystkim zebranym idee stowarzyszenia. Nowi członkowie usłyszeli o działalności stowarzyszenia - różnorodnych wycieczkach, projektach, spotkaniach, akcjach charytatywnych - a także o wielu korzyściach, które płyną z przynależności do jego struktur, jakimi jest między innymi możliwość współpracy, wymiany doświadczeń, a nawet o wiele prostszego znalezienia pracy. Jak podkreślił Pan Prezes: „choć niezbędna to wcale nie najważniejsza i nie decydująca o naszej karierze jest wiedza zdobyta w szkole, gdyż oprócz niej o sukcesie zadecyduje również nasza komunikatywność, nasze bycie „człowiekiem” i nasze bycie zwyczajnie dobrym i uczciwym kolegą w społeczności elektryków, która potrafi się odwdzięczyć i pomóc”.

Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami mają już swoje pierwsze pomysły na projekty możliwe do zrealizowania w kole. Wraz z pomocą koszalińskiego oddziału SEP zaczęli oni już pierwsze prace nad transformatorami Tesli. Dwa urządzenia wykonają dwie grupy klasowe. Jeden z transformatorów ma nawet pełnić rolę prawdziwego instrumentu muzycznego i za sprawą sekwencji zmodulowanych wyładowań, które jednocześnie stanowią „głośnik" urządzenie ma potrafić odtworzyć dowolną ścieżkę dźwiękową zadaną z podłączonego do układu komputera. Na ten moment uczniowie realizują pierwszy krok swojego projektu jakim jest sporządzanie projektu i całej dokumentacji technicznej, a także zdobyciu odpowiedniej wiedzy technicznej i elektrycznej, bez której nie sposób jest zacząć pracę.

Oprócz wsparcia finansowego jakie SEP wyświadczy kołu, bezcenna jest również pomoc merytoryczna, którą uczniowie uzyskają od wielu bardziej doświadczonych starszych kolegów, członków naszego stowarzyszenia. Z pewnością nie będzie to ostatni projekt koła SEP w koszalińskim elektroniku. Uczniowie są pełni pasji i zmobilizowani do podejmowania kolejnych wyzwań.

 

tekst: Filip Gonciarek

 

zobacz galerię zdjęć z zajęć - fot. Filip Gonciarek i Paweł Pietkiewicz

 

UWAGA!!! INFORMACJA NA TEMAT ZMIAN W STYPENDIACH SZKOLNYCH

 

Ubezpieczenie zbiorowe NNW – KOMUNIKAT

 

Istnieje możliwość ubezpieczenia NNW jako zbiorowego ubezpieczenia uczniów naszej Szkoły w ramach "PZU EDUKACJA". Suma: 12 000 zł przy składce: 40 zł – szczegółowe informacje u Wychowawców.

 

ogólne warunki ubezpieczenia NNW – plik PDF

 

szkolne ubezpieczenie NNW PZU – plik PDF

 

Wyjście integracyjne klasy 2 TIC

 

 

Wypowiada się uczeń klasy 2 TIC Filip Kulesza zobacz film z "Kroniki TVP3"

 

4 września 2017 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.

galeria zdjęć z Uroczystości – fot. Krzysztof Sokołów