AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2007/2008

Jury, w skład którego weszli nauczyciele naszej szkoły, wybrało najładniejszą pocztówkę
- WIELKANOC
. I miejsce zajął Michał Nowakowski z klasy 2 LA.
Organizatorem konkursu był Pan Waldemar Rydzewski. zobacz najlepszą pracę

W naszej szkole odbyły się wystawy wielkanocnych, świątecznych ozdób.

25 stycznia 2008 roku w Szczecinie odbył się II etap zawodów wojewódzkich XXXIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. Z naszej szkoły startowali następujący uczniowie:
 1. Radziński Arkadiusz z klasy IV c
 2. Szafirowicz Arkadiusz z klasy IV c
 3. Szałwiński Michał z klasy IV d
 4. Jadwiszczak Ryszard z klasy III b
 5. Artym Arkadiusz z klasy III b
 6. Drabik Marek z klasy III a
 7. Choina Sebastian z klasy III a
 8. Pałyga Kamil z klasy IV a
 9. Jaworski Adrian z klasy IV a
10. Wiśniewski Mariusz z klasy IV a
11. Wieczorek Karol z klasy IV a
Wstępnie do etapu centralnego zakwalifikował się uczeń klasy III b Jadwiszczak Ryszard.
Opiekunem jest Pani Jolanta Gręźlikowska. zobacz zdjęcia

Jury, w skład którego weszli nauczyciele naszej szkoły, wybrało najładniejszą elektroniczną pocztówkę w konkursie graficznym z okazji Walentynek. I miejsce zajęła Agata Ignatowicz z klasy 3 LA. Organizatorem konkursu był Pan Waldemar Rydzewski.
zobacz najlepszą pracę   punktacja z konkursów graficznych

Dnia 20 grudnia 2007 roku rozstrzygnięto konkurs graficzny pt. „Najładniejsza Elektroniczna Kartka Świąteczna”. Jury pod przewodnictwem Wicedyrektor Szkoły Pani Joanny Rydzewskiej, w skład którego weszli wszyscy nauczyciele naszej szkoły, wybrało najładniejszą pracę.
I miejsce zajęła kartka wykonana przez Sylwię Kruszewską z klasy 2 LA.
Z rąk Dyrektora Szkoły Pana Bronisława Bratkowskiego Sylwia otrzymała nagrody: pendrive'a o pojemności 2GB oraz grę komputerową. Organizatorem konkursu był Pan Rafał Traczyk. Poniżej zdjęcia z wręczenia nagród oraz dyplomu za I miejsce. zobacz najlepszą pracę

W ramach podtrzymywania tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbyły się wystawy stroików świątecznych wykonanych przez uczniów, w ramach zajęć z Wiedzy o kulturze. Wszystkie stroiki były bardzo ładne ale najbardziej podobały się stroiki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez klasę 1 LA.

Dnia 9 listopada 2007 roku rozstrzygnięto konkurs graficzny na elektroniczną pocztówkę z okazji Święta Niepodległości. I miejsce zajął Piotr Miszkiewicz z klasy 1 TE. Organizatorem konkursu był Pan Waldemar Rydzewski. zobacz najlepszą pracę

W latach szkolnych 2007/2008, 2008/2009, 2009/2010, uczniowie Liceum Profilowanego będą uczęszczali na dodatkowe zajęcia do Radia Koszalin w ramach Młodzieżowej Szkoły Dziennikarskiej.

W roku szkolnym 2007/2008 jedna z klas pierwszych Technikum Elektronicznego zostanie objęta patronatem Politechniki Koszalińskiej i część zajęć edukacyjnych z przedmiotów zawodowych będzie prowadzona przez nauczycieli akademickich na terenie uczelni, w formie wykładów tematycznych, pokazów oraz ćwiczeń laboratoryjnych.

Dnia 12.06.2007 roku Politechnika Koszalińska podpisała porozumienie o współpracy z trzema koszalińskimi szkołami: I LO Stanisława Dubois, II LO Władysława Broniewskiego i Zespołem Szkół Nr 9
– popularnym "elektronikiem"... czytaj artykuł - źródło: gk24.pl