ARCHIWUM

 

 

AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2011/2012

 

 

Zdawalność egzaminów maturalnych w "Koszalińskim Elektroniku" jest wyższa od średniej!

 

 

 

27 czerwca 2012 roku Prezydent Koszalina uhonorował uczniów wyróżniających się w nauce. Wśród nagrodzonych znajdują się nasi Uczniowie i Nauczyciele - SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!pełny tekst informacji z GK24.PL - plik PDF          galeria zdjęć - fot. Krzysztof Sokołów

 

 

 

Aż dwa komitety z naszej szkoły zakwalifikowały się do półfinałów konkursu "Z klasy do kasy".
Jedziemy w piątek 15 czerwca br. Opiekunem jest Pan Waldemar Gręźlikowski.

Nasze komitety to uczniowie klasy 3 TIA:

1. KTSMK w składzie:
- Daszkiewicz Mateusz
- Polański Tomasz
- Tomczyk Krystian
- Dominiczak Sebastian
- Herbert Kamil

2. Dżabonga w składzie:
- Myśliński Włodzimierz
- Sobko Tomasz
- Machaj Kamil
- Tafelski Andrzej

szczegółowe informacje o konkursie w załączniku - plik PDF

 

 

 

12.06.2012 - artykuł "WARSZTATY ROBOTYKI W KOSZALIŃSKIM ELEKTRONIKU" z portalu GK24.PL

 

 

 

W sobotę, 2 czerwca 2012 roku nasza szkoła brała czynny udział w Biegu po zdrowie, który odbył się w Koszalinie - opiekun Katarzyna Stankiewicz.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - fot. Katarzyna Stankiewicz

 

 

 

06.06.2012 - artykuł "ROBOTY W KOSZALIŃSKIM ELEKTRONIKU" z portalu GK24.PL

 

 

 

28 maja 2012 roku została przeprowadzona pokazowa lekcja w klasie przedmaturalnej – pokaz odbywał się na zasadzie prezentacji multimedialnej na temat Hamburga.

Uczeń klasy 3 TIB – Krzysztof Zieliński (I miejsce w konkursie „Landeskunde”) przedstawił w sposób swobodny informacje na temat wymienionego miasta. Zadaniem uczniów klasy przedmaturalnej było uzyskanie jak najwięcej informacji o prezentowanym mieście oraz przede wszystkim ocena formy prezentacji kolegi pod kątem ustnego egzaminu maturalnego. Dodatkowym podsumowaniem lekcji był Quiz na temat Hamburga. Lekcję prowadziła Pani Alicja Żyburtowicz - Zelig.

 

 

 

W dniu 17 kwietnia 2012 roku oraz 17 maja 2012 roku zorganizowane zostały na terenie naszej szkoły dwa próbne maturalny egzaminy ustne z języka niemieckiego.

Egzamin prowadziły Pani Alicja Żyburtowicz - Zelig oraz Pani Małgorzata Ostapko - Kobus.

Do egzaminu przystąpiło łącznie 17 uczniów z klas 4 A, 4 TIB, 4 TE oraz 3 LA. Uczniowie brali udział w obu częściach egzaminu próbnego. Najwyższy wynik uzyskał Grzegorz Radzki - 28 punktów na 30 możliwych.

Po przeprowadzonym egzaminie każdy maturzysta miał możliwość omówienia swoich błędów z komisją oraz uzyskania informacji nad czym jeszcze powinien popracować. W związku ze zmianą formy egzaminu ustnego z języków obcych oraz stosunkowo niedługim czasie na przygotowanie się do niej, egzaminy próbne ustne okazały się niezbędnym elementem w przygotowaniu maturzystów.

 

 

 

Na przełomie marca i kwietnia 2012 roku aż 7 drużyn (Komitetów Inwestycyjnych) z naszej szkoły zostało zgłoszonych do konkursu „Z klasy do kasy”.

Zadaniem Komitetów Inwestycyjnych było inwestowanie wirtualnych  środków pieniężnych, polegające na skonstruowaniu optymalnego „portfela inwestycyjnego” poprzez maksymalne pomnożenie wirtualnej kwoty 100.000 (stu tysięcy) złotych, która została przyznana Komitetom Inwestycyjnym na początku konkursu. Zakończenie konkursu przewidziane jest na 23 czerwca br.

Oto skład drużyn:

Klasa 3 TIA | Opiekun: Pan Waldemar Gręźlikowski
Nazwa Komitetu:
KTSMK
Skład:
Daszkiewicz Mateusz, Polański Tomasz, Tomczyk Krystian, Dominiczak Sebastian i Herbert Kamil
Pozycja w rankingu wojewódzkim:
3

Nazwa Komitetu:
Dżabonga
Skład:
Myśliński Włodzimierz, Sobko Tomasz, Machaj Kamil i Tafelski Andrzej
Pozycja w rankingu wojewódzkim:
10

Klasa 3 TIB | Opiekun: Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig
Nazwa Komitetu:
SPA
Skład:
Tarnowski Piotr, Magiera Samuel i Izydorczyk Adam
Pozycja w rankingu wojewódzkim:
140

Nazwa Komitetu:
DAP
Skład:
Mac Aleksander, Janiuk Patryk i Woyda Damian
Pozycja w rankingu wojewódzkim:
219

Nazwa Komitetu:
Placuszki
Skład:
Brakowska Anna, Ostapiuk Grzegorz i Zaczyński Miłosz
Pozycja w rankingu wojewódzkim:
155

Klasa 3 A | Opiekun: Pan Wiesław Kotlęga
Nazwa Komitetu: Finansjerzy
Skład: Więznowski Filip, Halasz Kamil, Nowak Dawid i Stefaniuk Beniamin
Pozycja w rankingu wojewódzkim:
166

Klasa 2 LA | Opiekun: Pan Tomasz Pukiewicz
Nazwa Komitetu: Rekiny Elektronika
Skład:
Kudziński Adrian, Kowalik Bartosz i Tęcza Bartosz
Pozycja w rankingu wojewódzkim:
177

 

 

 

W dniu 29 marca w Sali Rycerskiej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie zostały wręczone nagrody II edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii w postaci czeków.

Grant przygotowany i opracowany przez nauczycieli Karolinę Filip i Joannę Rydzewską pt.: „Nowoczesne technologie nie tylko pomagają żyć w zgodzie z naturą, ale przede wszystkim przyczyniają się do ochrony środowiska” otrzymał dofinansowanie w wysokości 9999,40 zł.

Zajęcia warsztatowe dla wybranych uczniów koszalińskich szkół podstawowych rozpoczną się 12 czerwca br. W ramach zajęć przeprowadzonych w formie zabaw edukacyjnych dzieci będą poznawały możliwości wykorzystania naturalnych źródeł energii, takich jak np. energia słoneczna, czy energia wiatru i wody do napędu i zasilania zabawek elektronicznych.
 

 

 

5 czerwca 2012 roku otrzymaliśmy informacje o wynikach konkursu "Od Solidarności do niepodległości. W walce o wolność 1975-1989".

Oto wyniki: I miejsce - Piotr Tarnowski, II miejsce - Adam Izydorczyk - obaj z klasy 3 TIB. Opiekunami byli: Pani Joanna Tuszyńska-Buchta, Pan Arkadiusz Miśkiewicz i Pan Wojciech Urbański.

Spotkanie i konkurs w Centrum Kultury 105 w Koszalinie zorganizowali: Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” Koszalin oraz Stowarzyszenie „Projekt Polska” Koszalin. W organizację spotkania zaangażowane są także Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie oraz Archiwum Państwowe w Koszalinie. Patronat nad wydarzeniem objął Piotr Jedliński - Prezydent Miasta Koszalina. Celem spotkania jest m.in. kultywowanie wartości, ideałów i postaw opozycjonistów, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, a także kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o dążeniach Polaków do wyzwolenia spod dyktatury komunistycznej.

 

 

 

W dniach 30-31 maja 2012 uczeń naszej szkoły Grzegorz Ostapiuk z klasy III technikum informatycznego wziął udział w Ogólnopolskim Finale XXXVIII Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, który odbył się w województwie warmińsko-mazurskim w Bartoszycach.

Olimpiada organizowana jest przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Urzędem Patentowym RP. Opiekunem Olimpiady w naszej szkole jest Pan Waldemar Rydzewski.


 

 

 

1 czerwca 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, w Centrum Handlowym ATRIUM w Koszalinie.

Uczniowie obejrzeli film w technologii 3D pt. „Faceci w czerni 3″, a potem wszyscy skorzystali z bogatej, miejscowej oferty gastronomicznej, która pomogła umilić czas. Na filmie były klasy: 1 A, 1 TIA, 1 TIB, 2 TIB i 2 TIC. Frekwencja i atmosfera dopisały wszystkim uczestnikom imprezy.

 

 

 

26 maja 2012 roku w Atrium Koszalin odbył się Dzień Dawcy Szpiku.

Nasza szkoła włączyła się w działania mające na celu zachęcenie jak największej grupy mieszkańców Koszalina do rejestrowania się jako potencjalni dawcy w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Tegoroczną akcję zorganizowała Fundacja DKMS (www.dkms.pl). Nasi uczniowie włączyli się w tę akcję jako wolontariusze, byli to: Patryk Borzęcki z kl. 1 TIA, Dominik Gawroński, Przemysław Potaczek, Marcin Pietraszkiewicz oraz Jakub Roman z kl. 2 TIC, a także Sylwester Kurzawski z kl. 2 Z. Opiekunem grupy była p. Anetta Wilk.

Zainteresowanie tym przedsięwzięciem było naprawdę ogromne. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć te działania. Możemy się także pochwalić tym, że jeden z naszych absolwentów w tym roku został dawcą szpiku.

Zachęcamy wszystkich do rejestracji w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. To nic nie kosztuje, a można komuś podarować życie. (AW)

galeria zdjęć z akcji - fot. organizatorzy

 

 

 

25 i 26 maja 2012 roku odbyła się "międzyklasowa" wycieczka integracyjna do Trójmiasta.
Opiekunami uczniów na wycieczce byli Pani Ewa Waśkowska i Pan Wojciech Urbański.

galeria zdjęć z wycieczki - fot. uczestnicy

 

 

 

30 kwietnia 2012 roku odbył się po raz drugi w tym miesiącu dzień otwarty naszej szkoły.

W tym dniu gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia naszej szkoły i zadać pytania nauczycielom odnośnie interesujących szczegółów. Uczniowie naszej szkoły mogli natomiast skorzystać z okazji i rozwinąć wiadomości oraz umiejętności w wybranych przez siebie dziedzinach. Korzystając z pomocy nauczycieli, wszyscy uczniowie chętnie sięgali do bogatego zaplecza szkolnych pomocy naukowych.

galeria zdjęć - fot. Krzysztof Sokołów          galeria zdjęć - fot. Rafał Traczyk

 

 

 

20 kwietnia 2012 – Olimpiada wiedzy OXFORD PLUS z języka niemieckiego.

Kolejna, już 19 edycja konkursu OXFORD PLUS z języka niemieckiego odbyła się na terenie naszej szkoły 20 kwietnia br. Konkurs organizowany jest przede wszystkim dla zwiększenia motywacji uczniów w opanowywaniu języka obcego. W tym konkursie nie ma przegranych. Dodatkowo każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie OXFORD PLUS otrzyma nagrodę gwarantowaną oraz dyplom potwierdzający uczestnictwo w nim.

W obecnej edycji konkursu udział wzięło 31 osób. Największą frekwencją wykazały się klasy 1 TE oraz 1 TIA. Dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Konkurs na terenie szkoły przeprowadziły: Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig oraz Pani Małgorzata Ostapko – Kobus. (AZ)

galeria zdjęć z konkursu OXFORD PLUS - fot. organizatorzy

 

 

 

19 kwietnia 2012 roku w naszej szkole odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów.zobacz galerię zdjęć z dnia otwartego 19.04.2012 - fot. Krzysztof Sokołów

 

 

 

Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Pana Piotra Jedlińskiego w Zespole Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie 30 marca 2012 roku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej pod hasłem "KOSZALIN – TU NIE MOŻNA SIĘ NUDZIĆ" o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 9.zobacz galerię zdjęć z Konkursu - fot. Krzysztof Sokołów i organizatorzy

Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością: Zastępca Prezydenta Miasta ds. Polityki Społecznej Pan Przemysław Krzyżanowski, Dyrektor Wydziału Edukacji UM w Koszalinie Pan Krzysztof Stobiecki, oraz Redaktorzy: Telewizji Kablowej Koszalin "MAX" i "Głosu Koszalińskiego". Swoją obecnością zaszczyciła nas również Inspektor Wydziału Edukacji UM w Koszalinie Pani Renata Zmysłowska, uczestnicząc w uroczystym rozdaniu nagród.
PIERWSZE MIEJSCE W FINALE VIII EDYCJI KONKURSU ZAJĘLI:
- w kategorii szkół gimnazjalnych - RADOSŁAW MISIAK z Gimnazjum Nr 9 w Koszalinie
- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - BARTOSZ HAHN z Zespołu Szkół Nr 9 w Koszalinie
                                                                                                            GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!więcej informacji o Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej

Imprezę tradycyjnie przygotowali i poprowadzili Panowie Waldemar Rydzewski i Rafał Traczyk.

ORGANIZATORZY SERDECZNIE DZIĘKUJĄ PRZYBYŁYM GOŚCIOM, SPONSOROM, NAUCZYCIELOM I WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM KONKURSU ZA WSZELKĄ POMOC I ŻYCZLIWOŚĆ.

 

 

 

29 marca 2012 roku odbyło się spotkanie z pracownikiem OBEP IPN Szczecin.

Młodzież wysłuchała wykładu monograficznego z cyklu "Meandry najnowszej historii Polski" pt.: "Panie... to jest kiosk ruchu. Ja tu mięso mam!", czyli handel w PRL. Wykład wygłosił Pan Marcin Ozga.
Spotkanie w naszej szkole zorganizowali Pan Wojciech Urbański i Pan Arkadiusz Miśkiewicz.

 

 

 

 

Klasa 4 TIA wybrała się w dniach 16-17 marca 2012 roku na wycieczkę historyczną do Trójmiasta.

W programie zwiedzania było między innymi:
- Westerplatte wraz z jego ścieżką historyczną,
- zespół fortów gdańskich (piękne widoki na panoramę gdańskiej starówki, pomnik żołnierzy carskich),
- starówka Gdańska z jej zabytkami,
- molo sopockie wraz z przyległa architekturą,
- helski rejon umocniony wraz ze zwiedzaniem miejscowości Hel.

zobacz galerię zdjęć z wycieczki

 

 

 

W dniu 24 marca 2012 roku reprezentacja Naszej Szkoły uczestniczyła w LIV Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym organizowanym przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Drużynę tworzyli uczniowie:
1. Marcin Łaryonowicz – klasa 4 A
2. Jakub Faszczewski – klasa 3 TIA
3. Konrad Mazurkiewicz – klasa 2 A

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikował się Konrad Mazurkiewicz. GRATULUJEMY !!!

W przerwie między I i II etapem zawodów uczniowie wysłuchali znakomitego wykładu prof. dr hab. Mariusza P. Dąbrowskiego "Przyspieszona ekspansja wszechświata i nagroda Nobla 2011". Opiekunem drużyny był mgr Waldemar Gręźlikowski. (WG)

 

 

 

Otrzymaliśmy zaskakującą, fantastyczną wiadomość - projekt Zespołu Szkół Nr 9 w Koszalinie, biorący udział w konkursie Funduszu Naturalnej Energii, został nagrodzony grantem w wysokości 9999,40zł !!!

 

 

 

Komunikat Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie o nauce prawa w "Koszalińskim Elektroniku"
 

kliknij zrzut ekranu aby przejść do GALERII ZDJĘĆ OIRP

 

 

 

26 marca 2012 r. klasy 1 A i 1 TE brały udział w symulacji rozprawy sądowej w sprawie karnej.

Kazus, czyli problem prawny, wymyślili sami uczniowie. Sprawa dotyczyła pobicia. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości - był sąd, był prokurator, obrońca. Szkolna klasa na chwilę zmieniła się w salę rozpraw. Przybyli świadkowie, oczywiście nie zabrakło też publiczności.

Nad wszystkim czuwała Pani mec. Ewa Mukułowska, która podjęła się z ramienia Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie zgłębiać tajniki wiedzy prawniczej w koszalińskim Elektroniku. Koordynatorem projektu w ZS Nr 9 jest Pani Magdalena Bruzda. Czekamy na następne spotkania. (MB)

zobacz galerię zdjęć z symulacji rozprawy sądowej

 

 

 

22 marca 2012 roku Zespół Szkół Nr 9 zaprezentował się na giełdzie zawodoznawczej w Gimnazjum Gminnym w Sianowie.Uczniowie naszej szkoły: Emilia Biazik 1TIA, Miłosz Zaczyński 3TIB i Marcin Dalbiak 3ME pod opieką nauczycieli Pani Karoliny Filip i Pana Tomasza Pukiewicza zapoznali uczniów klas trzecich gimnazjum z ofertą edukacyjną "Koszalińskiego Elektronika". Trzecioklasiści uzyskali informacje o: zasadach rekrutacji do naszej szkoły, profilach klas zaplanowanych na przyszły rok szkolny, wymaganych dokumentach itp.

galeria zdjęć z giełdy zawodoznawczej - fot. Tomasz Pukiewicz

 

 

 

21 marca 2012 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Dyskryminacji Rasowej w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyły się rozmowy z żywymi Książkami.

Klasa 1 a pod opieką p. Magdy Bruzdy miała okazję wypożyczyć te niecodzienne tytuły. Uczniowie przekonali się, że inny nie znaczy gorszy czy mniej wartościowy. Najczęściej wypożyczane Książki to: Feministka, Osoba Ciemnoskóra, Były Więzień, Gej i Matka Dziecka Niepełnosprawnego. Z całą pewnością uczniowie poszerzyli swą wiedzę na temat dyskryminacji i nietolerancji we współczesnym świecie. Świetna akcja i mile spędzony czas! (MB)

 

 

 

18 marca 2012 roku w koszalińskim Domku Kata odbyły się eliminacje rejonowe 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Uczeń naszej szkoły z klasy 2A Łukasz Zal wystartował w kategorii poezji śpiewanej. Jako jedyny przedstawiciel szkół ponadgimnazjalnych i debiutant w tej kategorii, Łukasz zaśpiewał we własnej aranżacji dwie piosenki: Marka Grechuty „Nie dokazuj” oraz Michała Bajora „Miłość niebezpieczna”. Spotkał się z życzliwością jury i przychylnością publiczności. Jak na pierwszy raz było wspaniale. Na koncie dyplom za uczestnictwo i propozycje rozwijania swych umiejętności w CK 105. Gratulujemy! (MB)

 

 

 

 

15 marca 2012 roku uczniowie klas 1 a, 1 te, 2 i 3 tia wysłuchali wykładu inaugurującego realizację projektu „Edukacja prawna w koszalińskim Elektroniku”.

Spotkanie zaszczycili swą obecnością: P. Kurator Krzysztof Rembowski, P. Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie Sabina Lutomska, p. mec. Ewa Mukułowska, p. Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Ziemiński.

Cykl spotkań poświęconych edukacji prawnej uczniów naszej szkoły realizowany będzie we współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Koszalinie. Dowiemy się o podstawowym podziale prawa w Polsce, o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, odwiedzimy sądy i inne instytucje administracji publicznej. Planujemy też przeprowadzić symulacje rozpraw sądowych. (MB)

galeria zdjęć z wykładu - fot. Krzysztof Sokołów

 

 

 

15 marca 2012 roku Emilia Biazik (1 TIA) i Miłosz Zaczyński (3 TIB) wzięli udział w sesji inauguracyjnej Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina.galeria zdjęć z inauguracji X sesji MRMK - fot. Tomasz Pukiewicz

 

 

 

13 marca 2012 roku klasa 3 TIA udała się na spotkanie do Centrum Innowacyjności i Przedsiębiorczości w Koszalinie.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie ze strony uczniów klasy 3 TIA dotyczące możliwości założenia własnej firmy, klasa udała się we wtorek, 13 marca, w ramach zajęć „Podstawy przedsiębiorczości” do siedziby Fundacji Centrum Innowacyjności i Przedsiębiorczości w Koszalinie. Program spotkania przedstawiła uczniom Pani Agnieszka Marczak. Pan Prezes Fundacji - Wiesław Gronkiewicz podczas szkolenia przekazał młodzieży wiedzę z zakresu m. in.: treści biznes planu, analizy rynku, analizy specyfiki klientów poszczególnych branż, analizy i planowania finansowego, formalności związanych z rejestracją działalności.

Po spotkaniu Mateusz Gondek (3 TIA) oraz Bartosz Kowalik (2 LA) udzielili wywiadu dla Telewizji Kablowej „MAX” na temat swoich planów dotyczących założenia firmy. Spotkanie zorganizowali: Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig oraz Pan Waldemar Gręźlikowski. (AZ)

galeria zdjęć ze spotkania w CIiP

 

 

 

W dniu 13 marca 2012 roku uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Dniu Otwartych Drzwi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie.

Bogaty program zawierał prezentację oferty kształcenia, pokazy ratownicze, a także zwiedzanie Uczelni. Dużą intelektualną atrakcją dla tegorocznych maturzystów był wykład profesora Daniela Kalinowskiego pt. „Stanisław Ignacy Witkiewicz – intelektualny prowokator”. Wykład sprowokował maturzystów do przeczytania dzieł „Witkacego”, obejrzenia największej galerii obrazów „Witkacego”, która znajduje się po sąsiedzku w mieście Słupsk, a także zgłębienia ciekawego życiorysu artysty, który kryje wiele fascynujących tajemnic.

galeria zdjęć uczestników Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ

 

 

 

Obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Koszalinie z dnia 13 stycznia 2012 roku w sprawie ogłoszenia listy radnych wybranych do Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina X kadencji.

Miejska Komisja Wyborcza, powołana przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszalinie w celu przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina, podaje do wiadomości wyborców, wykaz radnych Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina X kadencji, wybranych w głosowaniu przeprowadzonym w dniu 5 stycznia 2012 roku w Okręgu wyborczym nr 17 - Zespół Szkół Nr 9:
• EMILIA BIAZIK
• MIŁOSZ ZACZYŃSKI

                  G R A T U L U J E M Y   I   Ż Y C Z Y M Y   S U K C E S Ó W   ! ! !

więcej w Serwisie Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 9

 

 

 

Protokół Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie z dnia 5 stycznia 2012 roku z przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina X kadencji na terenie Okręgu Wyborczego nr 17 w Zespole Szkół Nr 9 w Koszalinie:

Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów:
• Emilia Biazik - 58
• Marcin Dadon - 16
• Adam Izydorczyk - 31
• Miłosz Zaczyński - 102

Na radnych Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina X kadencji wybrano:
• Miłosz Zaczyński
• Emilia Biazik

                                                      G R A T U L U J E M Y   ! ! !

więcej w Serwisie Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 9

 

 

 

21 grudnia 2011 roku Samorząd Uczniowski "Koszalińskiego Elektronika" złożył życzenia świąteczne Inspektorowi d/s szkolnictwa ponadgimnazjalnego Pani Renacie Zmysłowskiej i II Zachodniopomorskiemu Wicekuratorowi Oświaty Panu Krzysztofowi Rembowskiemu.

Autorem zdjęć jest Pan Tomasz Pukiewicz.
 

 

 

 

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina X kadencji odbędą się 5 stycznia 2012 roku w godzinach od 8:00 do 14:00.

W naszej szkole będzie wybieranych 2 radnych. Do Rady nie może kandydować osoba, która uczęszcza do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Kandydaci na radnych powinni posiadać pisemne poparcie minimum 50 uczniów z własnego okręgu wyborczego. Więcej na stronie SU.

 

 

 

W środę, 4 stycznia 2012 roku 4 uczniów naszej szkoły zapisanych zostało do programu o nazwie „Zarządzanie firmą”.

Program ten jest projektem edukacyjnym, który przybliża uczniom problematykę działalności firmy poprzez ich udział w grze decyzyjnej symulującej funkcjonowanie firmy. Na pierwszych zajęciach drużyny miały za zadanie zapoznać się z zasadami gry.
Opiekunami drużyn są Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig (klasa 3 TIB) oraz Pan Waldemar Gręźlikowski (klasa 3 TIA).

 

 

 

 

We wtorek, 6 grudnia 2012 roku odbyła się na terenie naszej szkoły „12 Olimpiada wiedzy o regionie i przedsiębiorczości”.

Do olimpiady przystąpiło 14 osób – 9 uczniów z klasy 3 TIB oraz 4 uczniów z klasy 3 A. Zakres tematyczny Olimpiady obejmował m.in. wiedzę z zakresu dotyczącego sytuacji ekonomicznej i specyfiki regionu zamieszkania uczestnika, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, rozwoju przedsiębiorczości i samorządności, działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska oraz szans dla młodych ludzi na rynku pracy.
Nad przebiegiem olimpiady czuwała dodatkowo komisja w składzie: Pani Jolanta Kaczmaryk oraz Pani Anetta Wilk. Olimpiadę na terenie szkoły przeprowadziła Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig.

 

 

 

 

W czwartek, 1 grudnia 2011 roku odbyła się  w naszej szkole VII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości.

W założeniach Olimpiada Przedsiębiorczości łączy w sobie między innymi następujące cele:
- uświadomienie młodzieży konieczności zachowywania się w sposób przedsiębiorczy, jeżeli chce ona realizować własne cele w życiu prywatnym i zawodowym;
- rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych;
- doskonalenie u młodych ludzi umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze.

Nad przebiegiem olimpiady czuwała dodatkowo komisja w składzie: Jolanta Kaczmaryk oraz Anetta Wilk. W sprawnym przebiegu olimpiady pomógł także Pan Michał Stepuk.

Najwyższy wynik osiągnął Grzegorz Ostapiuk z klasy 3 TIB zdobywając 16,5 pkt. Minimalna liczba punktów pozwalających zakwalifikować się do eliminacji okręgowych wynosiła 20,5 pkt.
Olimpiadę przeprowadziła Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig.

 

 

 

 

1 grudnia 2011 roku nagrody Prezesa Rady Ministrów otrzymali nasi uczniowie Jakub Nadziejko i Adrian Kudziński. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Zdjęcia z uroczystości znajdują się pod linkiem "Z ŻYCIA SZKOŁY" - zapraszamy do obejrzenia.

 

 

 

W okresie od września do grudnia 2011 roku uczniowie klasy 3 TIB oraz klasy 2 LA wzięli udział w konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Konkurs nosił nazwę „Edukator”.

W konkursie udział wzięło w sumie 29 osób. Za wymyślenie ciekawego hasła określającego krótkie filmy o tematyce ekonomicznej uczniowie mogli wygrać cenne nagrody. Niestety żadne z wymyślonych haseł nie zostało wyróżnione. Na uwagę zasługuje fakt, iż w sumie w konkursie udział wzięło 6573 osób z całej Polski. Za liczny udział naszych uczniów w konkursie szkoła pozyskała ciekawe materiały dydaktyczne pomocne w nauce podstaw przedsiębiorczości.
Opiekunem konkursu była Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig.

 

 

 

28 listopada 2011 roku w auli Zespołu Szkół Nr 9 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Będąc uczniami klasy pierwszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej, uroczyście ślubowaliśmy sumiennie wypełniać obowiązki uczniów jak również godnie reprezentować naszą szkołę.

Odświętnie ubrani w obecności Dyrekcji i wychowawców złożyliśmy uroczystą przysięgę. Po części oficjalnej rozpoczęły się otrzęsiny. Musieliśmy sprostać wyzwaniom postawionym nam przez uczniów starszych klas. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Na tym nie koniec atrakcji. Prosto ze szkoły wraz z naszą wychowawczynią Panią Joanną Ogińską ruszyliśmy do kręgielni sportowej w galerii Kosmos.

Dwie godziny fantastycznej zabawy! Okazało się, że gra w kręgle jest dużo trudniejsza i bardziej wyczerpująca niż sobie to wyobrażaliśmy. Na koniec, aby uzupełnić braki siły i energii posililiśmy się pyszną pizzą. Dzień był pełen emocji i wrażeń. Najważniejsze, że jesteśmy już prawdziwymi członkami społeczności uczniowskiej popularnego ELEKTRONIKA!
                                                                                            zobacz zdjęcia z imprezy

 

 

 

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie naszej szkoły zorganizowane zostały spotkania klas z trzema instytucjami.

We wtorek, 15.11.2011 r., odbyły się warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej Panią Mariannę Różycką i Panią Kamilę Gołębiowską. Celem warsztatów było kształtowanie umiejętności autoprezentacji oraz diagnoza predyspozycji zawodowych. W dwugodzinnych  warsztatach uczestniczyli uczniowie klas: 2 LA oraz 4 A.
Organizatorem spotkania była Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig.

W środę, 16.11.2011 r., odbyło się spotkanie klas 3A oraz klasy 3 TIB z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta Panią Krystyną Piwońską. Celem spotkania było przybliżenie uczniom problematyki dotyczącej ochrony konsumenta ze szczególnym uwzględnienie regulacji prawnych, procedur oraz instytucji chroniących konsumentów. Spotkanie trwało 2 godziny lekcyjne.
Organizatorem spotkania była Pani Jolanta Kaczmaryk.

W czwartek, 17.11.2011 r., klasa 2 LA spotkała się z przedstawicielem Państwowego Inspektoratu Pracy, Panem Bogdanem Drzastwą. Tematem spotkania było „ABC prawa pracy”. Uczniowie uzyskali wiele cennych wskazówek dotyczących praw pracowniczych oraz relacji pracownik - pracodawca.
Organizatorem spotkania była Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig.

W tym samym dniu odbyło się także spotkanie w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie. Klasa 3 TIA pod opieką Pani Alicji Żyburtowicz – Zelig oraz Pani Anetty Wilk udała się do siedziby CIiPKZ, gdzie uczestniczyła w interesujących zajęciach dotyczących określenia swoich predyspozycji zawodowych.  Zajęcia prowadziła Pani psycholog. Uczniowie uzyskali także wiele cennych wskazówek dotyczących funkcjonowania rynku pracy. Prezentację na temat rynku przeprowadziła Pani Ewa Królikowska.
Spotkanie zorganizowała Pani Alicja Żyburtowicz – Zelig.
                                                                                            zobacz zdjęcia ze spotkań

 

 

 

5 października 2011 roku uczniowie klasy III B uczestniczyli w Targach Pracy organizowanych przez OHP. Pozwoliło to na zapoznanie się z instytucją targów oraz sytuacją mającą miejsce na rynku pracy, (oczekiwaniami pracodawców, wysokością proponowanych wynagrodzeń, ofertami pracy).
Organizatorem była Pani Jolanta Kaczmaryk.

 

 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie informatycznym o profilu programistycznym.

Temat konkursu: Wykonanie aplikacji internetowej losującej SZCZĘŚLIWY NUMEREK.
Tutaj znajdziesz więcej informacji o konkursie.

 

 

 

10 listopada 2011 roku w Zespole Szkół Nr 2, w Koszalinie odbył się Turniej z okazji Dnia Niepodległości w piłce ręcznej chłopców.

Zawody, w których wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na stałe już wpisały się w kalendarz imprez sportowych Koszalina. Drużyna naszej szkoły od lat plasowała się na najwyższych miejscach i była w ścisłej czołówce nie tylko szkół  naszego powiatu ale również województwa (w roku szkolnym 2007/2008 reprezentacja "Elektronika" zdobyła tytuł vice - Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego Szkół Ponadgimnazjalnych).

W tym roku niestety nie powiodło się nam tak dobrze, gdyż zajęliśmy dopiero VI miejsce. W skład reprezentacji wchodzą głównie uczniowie klas pierwszych. Dopiero się poznajemy i uczymy zespołowego grania. Wierzymy jednak, że nasi nowi zawodnicy dostarczą nam jeszcze dużo emocji sportowych i będą zdobywać dla naszej szkoły najwyższe laury.

Przed nami Mistrzostwa Powiatu – trzymajcie kciuki!

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy

 

 

 

W dniach 22-24 września 2011 roku klasa 1 TIB była w Łazach na wycieczce klasowej.

Noclegi zapewnione były w ośrodku Fala1, ul. Gościnna 5. W wycieczce uczestniczyło 17 uczniów oraz dwóch opiekunów: Pani Danuta Kwiatkowska i Pan Dariusz Wachol (wychowawca klasy 1 TIB).

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki

 

 

 

27 października 2011 odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego 2011/2012.Do wyborów Prezydium Samorządu Uczniowskiego zgłosiło się 9 kandydatów. Prawo głosu posiadali wyłącznie uczniowie naszej szkoły. Głosowanie trwało w godzinach od 9:00 do 12:00. W tym czasie głosujący uczniowie, po złożeniu podpisu na specjalnej liście, otrzymywali kartę do głosowania.

Na karcie, za pomocą znaku „iks”, wskazywali od jednej do pięciu wybranych przez siebie osób, które miały zasiąść w Prezydium. Głosować można było tylko jeden raz.Nad prawidłowością głosowania czuwała Szkolna Komisja Wyborcza, w której zasiedli uczniowie klasy 2 TIC: Patryk Gabrysiak, Bartosz Kawa, Roland Krawętkowski.

Autorami powyższych zdjęć są:
Aneta Kamińska, Pan Tomasz Pukiewicz i Pan Krzysztof Sokołów.


Wyniki wyborów do Prezydium Samorządu Uczniowskiego - 2011/2012:

1. Emilia Biazik (1 TIA) - 166 głosów
2. Marcin Dadon
(1 TIA) - 121 głosów
3. Krzysztof Ciechanowicz (1 TIA) - 119 głosów
4. Paula Maciukiewicz (3 LA) - 104 głosów
5. Miłosz Zaczyński (3 TIB) - 102 głosów
6. Krystian Pozaroszczyk (1 TIA) - 96 głosów
7. Mikołaj Rewkowski (1 TIA) - 90 głosów
8. Adrian Wieczorek (1 TIA) - 68 głosów
9. Kamil Skarbiński (1 TIA) - 63 głosów

Uprawnionych do głosowania: 530 osób
Głosowało: 292 osób
Głosy ważne: 242 osób
Głosy nieważne: 50 osób


Skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2011/2012:

Przewodniczący:
   » Miłosz Zaczyński - klasa 3 TIB

Zastępcy przewodniczącego:
   » Emilia Biazik - klasa 1 TIA
   » Paula Maciukiewicz - klasa 3 LA

Sekretarz:
   » Marcin Dadon - klasa 1 TIA

Skarbnik:
   » Krzysztof Ciechanowicz - klasa 1 TIA

Zasiadającym w Prezydium serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy, a wszystkich zapraszamy do Serwisu Informacyjnego Samorządu Uczniowskiego Koszalińskiego Elektronika.

 

 

 

Punktualnie o godzinie 8:00 rano, w dniu 17 października 2011 roku rozpoczęła się wyprawa naukowa uczniów klasy 3 TIA do Torunia. Dzięki przychylności dyrekcji szkoły wycieczka trwała dwa, pracowite, ale też piękne, słoneczne dni.

Już o godz. 11:30 byliśmy w Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Piwnicach. Jest to największy ośrodek astronomii obserwacyjnej w Polsce. Obejmuje on Katedrę Astronomii i Astrofizyki prowadzącą badania w zakresie klasycznej astronomii optycznej poszerzonej o nowe możliwości jakie dają obserwacje satelitarne oraz Katedrę Radioastronomii, gdzie do badania Wszechświata wykorzystuje się fale radiowe. Spośród instrumentarium astronomicznego będącego na wyposażeniu Centrum warto wymienić największy w Polsce 90 cm, zwierciadlany teleskop optyczny Schmidta – Cassegraina oraz zbudowany w Polsce, trzeci co do wielkości w Europie, potężny 32 m radioteleskop RT-4. Radioteleskop RT-4 pracuje w ogólnoświatowej wielkiej sieci interferometrycznej (VLBI) i obserwuje strukturę najbardziej odległych obiektów we Wszechświecie takich jak radiogalaktyki czy kwazary. Poszukuje także nowych układów planetarnych wokół pulsarów, a także analizuje bogatą w złożone molekuły materię w obszarach powstawania gwiazd.
Ponad dwie godziny trwało zwiedzanie poparte pięknym wykładem, ale najwięcej frajdy dała możliwość wykonania własnych obserwacji Słońca z wyraźnie widocznymi plamami na koronie.

Mimo zmęczenia udało nam się sprawnie zakwaterować w hotelu PTTK przy ul. Legionów, a obfita obiado-kolacja wyraźnie poprawiła humory. Jak się okazało to był tylko początek, bo już o 18:00 dostaliśmy kolejne zadania do wykonania. Tym razem mieliśmy „zapolować” na zabytki architektury gotyckiej, renesansowej i barokowej. Uzbrojeni w aparaty fotograficzne ruszyliśmy na łowy.

W Toruniu znajduje się największa - po Krakowie - liczba autentycznych zabytków sztuki i architektury gotyckiej w Polsce. Gotyk jest znakiem rozpoznawczym Torunia. Dlatego oficjalnym hasłem promocyjnym miasta są słowa: "Toruń - gotyk na dotyk".
Toruń założono w czasach średniowiecza (akt lokacji w 1233 r.). Miasto uniknęło w swojej burzliwej historii zniszczeń o totalnym zasięgu, choć wiele średniowiecznych budowli (m.in. kościół św. Mikołaja i zamek krzyżacki) zostało zniszczonych. Wiele zachowanych średniowiecznych zabytków wykonano zgodnie z kanonem gotyckim. Jednym z argumentów, które zdecydowały o tym, że toruńska starówka została 4 grudnia 1997 r. wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO, był autentyzm średniowiecznego i gotyckiego profilu Torunia. W sporządzonym przez zespół toruńskich naukowców opracowaniu, które stanowiło główną część wniosku o zaliczenie Torunia do grona miejsc dziedzictwa światowego, zaznaczono niezwykłą wagę zachowanej, średniowiecznej i gotyckiej spuścizny.

Na kwatery wróciliśmy późno, ale w świetnych humorach. Niektórzy zrobili po kilkaset zdjęć. Następnego dnia obejrzeliśmy projekcję „Makrokosmos” w toruńskim planetarium, a po projekcji poeksperymentowaliśmy w orbitarium, gdzie czekał na nas model sondy kosmicznej Cassini, tej która została wysłana z misją do Saturna. Jeszcze tylko zakup pierników i w drogę powrotną. Jeszcze w autokarze zaczęliśmy myśleć o przyszłym roku. Ha – tylko ta matura!

zdjęcia z wycieczki wykonane przez uczestników

 

 

 

Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na plakat promujący akcję Żywa Biblioteka 2013 - pobierz regulamin konkursu

karta zgłoszenia dla osoby niepełnoletniej         karta zgłoszenia dla osoby pełnoletniej

 

 

 

 

22 września 2011 roku klasa 1A z wychowawcą P. Magdaleną Bruzdą i P. Michałem Stepukiem zorganizowała ognisko na Górze Piaskowej. Niebo zlitowało się nad nami na kilka godzin i nie padało. Zabawa była przednia! :) Apetyt dopisywał, zresztą jak zwykle na świeżym powietrzu!

zdjęcia z ogniska zrobione przez uczniów

 

 

 

22 września 2011 roku byliśmy w Politechnice Koszalińskiej na XI Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki

Wzięliśmy udział m.in. w wykładach „ Światłowody w technologii transmisji informacji” oraz „ Astronomia i astrofotografia. Model Układu Słonecznego”. Uczestniczyliśmy też w pokazach i prezentacjach pracowników naukowych Politechniki Koszalińskiej, m.in. w pokazie „Fizyka w niskiej temperaturze; pokaz z użyciem ciekłego azotu”.

zdjęcia z Festiwalu Nauki zrobione przez uczniów

 

 

 

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI! X Szkolna Internetowa Gra Giełdowa i kurs e-learningowy poświęcony finansom i giełdzie Zgłoszenia 3-4 osobowych zespołów u p. Tomasza Pukiewicza.

 

 

 

Pierwszą akcją Samorządu Uczniowskiego w nowym roku szkolnym 2011/2012 był zorganizowany na terenie naszej szkoły kiermasz używanych podręczników - odbył się on w dniach 8-13 września 2011 roku.

Wielu z nas, by zaoszczędzić, zakupiło od swoich starszych kolegów potrzebne, choć używane, podręczniki. Do pomocy włączyli: Agnieszka Długołęcka, Bartosz Kowalik, Karolina Kuryłowicz, Magdalena Matuszczyk, Martyna Niewiadomska i Anna Wojciechowska z klasy 2 LA oraz Patryk Blaszke, Dominik Gawroński, Bartosz Kawa, Roland Krawętkowski, Łukasz Maciejczyk i Adrian Szemis z klasy 2 TIC.

zdjęcia z kiermaszu: 1-2 fot. K. Sokołów, 3-5 fot. A. Żyburtowicz-Zelig

 

 

 

Konkurs z nagrodami - ThinkQuest Competition 2012

Zadaniem jego uczestników jest przygotowanie projektu konkursowego, który przedstawia rozwiązanie dowolnego problemu. Nagrody: laptopy; certyfikaty uczestnictwa; udział w wydarzeniu ThinkQuest Live w San Francisco, czyli tygodniowy wyjazd z atrakcjami dla członków zwycięskich zespołów; dla pełnoletnich uczestników możliwość ubiegania się o praktyki w korporacji Oracle.

Na stronie www.thinkquest.org znajdują się linki do narzędzi i oprogramowania, które Fundacja poleca do wykorzystania przy tworzeniu projektów. Są tam też przykładowe projekty konkursowe zgłoszone przez zespoły w poprzednich edycjach: www.thinkquest.org/pls/html/think.library.
Dodatkowych informacji i zgłoszenia do konkursu przyjmuje p. Rafał Traczyk.

 

 

 

12 września 2011 roku pierwsza klasa technikum elektrycznego wraz z nauczycielami: Joanną Tuszyńską–Buchtą i Arkadiuszem Miśkiewiczem wybrali się na wystawę połączoną z prelekcją pt. „Oczy i uszy bezpieki”, która odbyła się w Koszalińskim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej.

W trudne czasy PRL-u lat 1956-1989 wprowadziła uczniów p. Edyta Wnuk, która opowiadała o sposobach inwigilowania Polaków, śledzenia i podsłuchiwania wszystkich, którzy z różnych względów wydawali się państwu niebezpieczni. Aparat bezpieki nie wahał się nawet przed użyciem najbardziej perfidnych metod, takich jak: tajna obserwacja, zakładanie podsłuchów w mieszkaniach, czy też czytanie prywatnej korespondencji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy.

 

 

 

1 września 2011 - odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012
Zapraszamy do galerii zdjęć pod linkiem "Z ŻYCIA SZKOŁY" oraz do bogatego "ARCHIWUM".