ARCHIWUM

 

 

AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 

14-16 czerwca 2013 r. odbył się XV Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania Wałcz-Człopa.

Reprezentowało nas czterech uczniów naszej szkoły.
Mateusz Serocki, Mateusz Mongiało z klasy 2 TE oraz Bartłomiej Jarkiewicz i Piotr Żukowski z klasy 2 A wzięli udział w biegu na orientację. Opiekunem uczestników Festiwalu był Pan Arkadiusz Miśkiewicz.

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ...  KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ...
 
KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ...  KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ...

 

 

 

Nasza Szkoła zajęła drugie miejsce w konkursie na temat "PRAW DZIECKA".

Konkurs odbył się 7 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Koszalinie.
Opiekunem Uczniów z "Koszalińskiego Elektronika" był Pan Wojciech Urbański.

Naszą Szkołę reprezentowały zespoły w składzie:
- uczniowie z klasy 1 TIB: Kacper Tracz, Mateusz Grubalski i Sebastian Kluczyński,
- uczniowie z klasy 2 TIA: Tomasz Parszczyński, Piotr Kowalski i Sasza Świątek.


WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

zobacz zdjęcia z konkursu - fot. Mateusz Kubla

 

 

 

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W AKCJI "STOP NARKOTYKOM" - ZASTOPUJ.PL
ODTWÓRZ PŁYTĘ ON-LINE:

plik nr 1 / MP3 - 700 kB

plik nr 2 / MP3 - 1 MB

plik nr 3 / MP4 - 105 MB

 

 

 

6 czerwca 2013 roku w Ośrodku w Ostoi uczniowie klas 2 a, 2 te i 3 a uczestniczyli w polsko-niemieckim seminarium praktycznym dla uczniów szkół średnich połączonym z wyjazdem do fabryki paneli słonecznych Selfa, którego celem, była edukacja uczniów szkół technicznych w zakresie praktycznego wykorzystania energetyki solarnej – paneli fotowoltaicznych (PV).

W trakcie seminarium, przedstawiciele jednostek edukacyjnych z Polski i z Niemiec przedstawili uczniom zagadnienia techniczne i praktyczne wykorzystania energii słońca. Uczestnicy poznali typy ogniw fotowoltaicznych oraz podstawowe informacje o różnicach między nimi. Przeprowadzili doświadczenia związane z wykorzystaniem poszczególnych typów fotoogniw, sposobem ich łączenia oraz wpływem zacienienia ogniwa na jego sprawność.

Naukowcy i praktycy przekazali uczestnikom informacje o wpływie pracy elektrowni PV na sieć elektromagnetyczną oraz właściwej konfiguracji zestawów PV. (tekst Karolina Filip)

zobacz zdjęcia z seminarium - fot. uczestnicy

 

 

 

W dniu 17.04.2013 odbyła się wycieczka dla zainteresowanych uczniów do firmy „Nordglass II” w Koszalinie.

Firma NordGlass to wiodący europejski producent szyb dla branży motoryzacyjnej, przemysłu kolejowego i okrętowego oraz budownictwa. Firma zatrudnia w sumie ponad 1000 osób. Po prezentacji dotyczącej firmy, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się systemowi pracy na hali produkcyjnej oraz przede wszystkim nowym technologiom wykorzystywanym do produkcji szyb. Uczniowie zapoznani zostali z całym etapem produkcji szyb oraz przyjrzeli się maszynom wykorzystywanym przy produkcji. Nawiązanie współpracy z firmą możliwe było dzięki udziałowi nauczyciela w projekcie unijnym „Nauczyciel przedmiotów zawodowych w praktyce” organizowanym przez WSIE w Szczecinie. (tekst Alicja Żyburtowicz-Zelig)

Zobacz galerię zdjęć - fot. uczestnicy wycieczki

Oto opinie uczniów:

Mateusz Miłek, klasa 3 TIC: „…Ogólnie wszystko jest na bardzo wysokim poziomie. Zaciekawił mnie proces testowania już gotowych szyb (kontrola jakości). Podobało mi się także to, że w firmie panuje bardzo przyjazna atmosfera…”

Rafał Kapciński, klasa 3 A: „…Wycieczka po firmie Nordglass była dla mnie jedną z lepszych wycieczek tego roku. Najbardziej spodobały mi się maszyny, których zadaniem było cięcie szyb. Zainteresowała mnie także maszyna do robienia testów z obu stron szyb. Z chęcią wziąłbym ponownie udział w takim wydarzeniu…”

Dominik Komorowski, klasa 3 A: „…Przy każdym etapie produkcji zatrzymywaliśmy się, wszystko zostało nam dokładnie wytłumaczone. Obserwowaliśmy testy na odpornośc szyb. Najbardziej spodobał mi się test sprawdzający szybę pod kątem zniekształceń optycznych….”

Szymon Kaszubowski, klasa 3 TIB: „…Nie spodziewałem się tak zaawansowanej technologii. Ciekawym elementem wycieczki był Dział Kontroli Jakości. Bardzo widoczny jest w firmie fakt przestrzegania zasad BHP…”

 

 

 

WSPANIAŁY SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY !!!

25 kwietnia 2013 roku odbył się wojewódzki etap doświadczalnego konkursu z fizyki „Fotonika – Technologia Przyszłości”. Jego organizatorem był Wydział Elektryczny, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Drużyna z Naszej Szkoły w składzie (wszyscy z klasy 2TE):
  - Mateusz Mongiałło
  - Mateusz Serocki
  - Patryk Sołtysiak
zajęła drugie miejsce, znakomicie prezentując swoją pracę pt. „Zielona energia”.


Opiekunem drużyny był mgr Waldemar Gręźlikowski. Szczególne podziękowania zespół wraz z opiekunem kierują do mgra inż. Macieja Wiktorowskiego za pomoc w wykonaniu elektronicznej części pracy.

Oprócz nagród rzeczowych, uczniowie uzyskali możliwość odbycia tygodniowej praktyki w laboratorium Katedry Telekomunikacji i Fotoniki w Szczecinie. Gratulujemy laureatom. (tekst Waldemar Gręźlikowski)

 

 

 

17.04.2013 - Obchody 73. rocznicy zbrodni katyńskiej    zdjęcia obchodów - fot. uczestnicy

 

 

 

17 kwietnia 2013 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie odbył się II Festiwal Kół Zainteresowań Szkół Ponadgimnazjalnych pn. „Moje pasje”.

Konkurs zorganizowany został pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Mecenat nad imprezą objął Prezydent Miasta Szczecin.

W trakcie spotkania możliwość zaprezentowania swoich pasji, realizowanych w ramach działalności kół zainteresowań bądź pasji indywidualnych, mieli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Celem imprezy była prezentacja działalności kół zainteresowań oraz pasji indywidualnych uczniów, propagowanie pozalekcyjnych form spędzania wolnego czasu przez młodzież ponadgimnazjalną, a także wymiana doświadczeń między uczestnikami i nauczycielami prowadzącymi koła zainteresowań. Impreza ta zgromadziła ponad 80 uczniów z 8 szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się w dwóch kategoriach: kół matematyczno- przyrodniczo- technicznych, a także indywidualnych pasji.

W programie festiwalu znalazł się plebiscyt na najlepsze koło i indywidualną pasję, podczas którego wszyscy uczestnicy wybierali te prezentacje, które uznali za najciekawsze.

W plebiscycie na najlepsze koło zainteresowań o profilu matematycznym, przyrodniczym i technicznym zajęliśmy III miejsce. Koło Automatyków i Robotyków reprezentował Robert Dobosz z klasy „4 b”, opiekunem koła jest Pani Karolina Filip. W kategorii indywidualnych pasji uczniowskich zdobyliśmy miejsce II. Nasi „Pasjonaci”, czyli Kamil Walentowicz oraz Łukasz Zal z klasy „3 a” zaprezentowali swe dwie pasje: muzykę i elektronikę. Uczniów opieką otoczyła Pani Magdalena Bruzda. Jak zaprezentowali się nasi uczniowie możecie sprawdzić oglądając załączone prezentacje. (tekst Magdalena Bruzda)

zdjęcia z konkursu    prezentacja o muzyce (~24 MB)    prezentacja o robotach (~16 MB)

 
 
 

 

 

 

Uczeń klasy 4 TIB – Samuel Magiera – osiągnął wysokie, II miejsce w klasyfikacji zadań z Informatyki w konkursie „Bieg po indeks 2013” organizowanym przez Politechnikę Koszalińską.

W tej klasyfikacji był najwyżej ze wszystkich szkół z Koszalina. W konkursie wzięło udział 578 uczniów z 34 szkół średnich Pomorza Środkowego, z tego do zmagań finałowych przystąpiło 187 uczestników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (tekst Piotr Ratuszniak)

 

 

 

12 kwietnia 2013 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koszalinie zorganizowali spotkanie w ramach autorskiego programu profilaktycznego "Koszalińska Akademia Bezpiecznego Kierowcy" pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina.

O godz. 10:00 w auli koszalińskiej komendy został przeprowadzony test z przepisów ruchu drogowego wśród wytypowanych reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Koszalina. Pierwszą nagrodę otrzymał Piotr Szada-Borzyszkowski z Zespołu Szkół Nr 10 w Koszalinie i jest nią sfinansowanie kursu prawa jazdy. Fundatorem drugiej i trzeciej nagrody rzeczowej jest ZORD Koszalin i w kolejności otrzymali ją: Dawid Wawrzonkowski i Sasza Świątek z Zespołu Szkół Nr 9 w Koszalinie.

W ramach spotkania plenerowego uczniowie przedostatnich i ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych mogli sprawdzić swoje umiejętności pokonując tor przeszkód Stewarda. Polega on na tym, że na pokrywie komory silnika zamontowany zostaje talerz Stewarda z piłką tenisową. Uczestnik szkolenia musi pokonać specjalnie wytyczoną trasę w taki sposób, aby piłeczka nie spadła z talerza. Dodatkowym utrudnieniem jest przejazd na czas. W tej konkurencji najlepszy czas, bo 54 sekundy uzyskał Dawid Pająk z Zespołu Szkół Nr 9 w Koszalinie i otrzymał rower ufundowany przez Firmę Mojsiuk.

Za udział w dzisiejszym spotkaniu dziękujemy wszystkim obecnym uczniom, a zwycięzcom gratulujemy!

Autorem powyższych zdjęć jest Kamil Skarbiński.

źródło tekstu oraz więcej informacji na stronie www.policja.koszalin.pl

artykuł z gazety "Głos Koszaliński" o Akademii Bezpiecznego Kierowcy

 

 

 

W piątek, 5 kwietnia 2013 roku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina Pana Piotra Jedlińskiego w naszej szkole odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej pod hasłem "KOSZALIN – MIASTO, KTÓRE KOCHAM" o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 9 w Koszalinie.

Konkurs jak co roku przygotowali i poprowadzili Panowie Waldemar Rydzewski i Rafał Traczyk.


zobacz stronę www Konkursu    GALERIA 1    GALERIA 2   FILM GK24.PL

 

 

 

Miłośnicy literatury antycznej, a szczególnie mitów, mogli sprawdzić stan swojej wiedzy z tego zakresu przystępując do Konkursu Mitologicznego, który adresowany był do klas pierwszych.

Konkurs odbył się 22 marca 2013 roku w Bibliotece Publicznej. Każdą klasę reprezentowały trzyosobowe zespoły. Uczestnicy konkursu musieli realizować różnego rodzaju zadania np. wyjaśnić znaczenie frazeologizmów mitologicznych, rozwiązać krzyżówkę czy poprawić tekst mitu. Najbardziej podobały się kalambury.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy I a. 
Konkurs mitologiczny stworzył doskonałą okazję do propagowania greckiej kultury i sztuki, a także umożliwił uczniom poszerzenie wiedzy na ten temat. Konkurs przygotowały Magdalena Bruzda oraz Elżbieta Walesiewicz. (tekst Magdalena Bruzda)

zobacz galerię zdjęć z przebiegu imprezy

 

 

 

Pod budynkiem naszej szkoły dnia 1 marca 2013 roku odbyła się rekonstrukcja historyczna z okazji święta państwowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

W inscenizacji tej pomogliśmy poprzez rozstawienie i obsługę sprzętu nagłaśniającego oraz jeden z uczniów naszej szkoły z klasy 3 TIC - Kamil Szczygieł brał w niej czynny udział jako zmaltretowany młody żołnierz armii podziemnej. (tekst Dariusz Kamiński)


galeria zdjęć inscenizacji - fot. Krzysztof Sokołów

 

 

 

Podczas ferii "Latarnicy" z "Koszalińskiego Elektronika" przygotowywali się w ramach projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS.

Przygotowywali się do zachęcenia przedstawicieli pokolenia 50+ aby zrobili pierwszy krok w internecie. W tym celu przygotowali wspólnie scenariusz spotkania wraz z prezentacją multimedialną oraz ulotkę dla uczniów i osób 50+. Sprawdzili możliwości techniczne swojego działania w postaci sprzętu komputerowego i multimedialnego wraz z peryferiami. (tekst Dariusz Kamiński)

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć integracyjnych z innymi Latarnikami wzięli udział w uroczystościach 68. rocznicy Marszu Śmierci alianckich jeńców wojennych.

Miejscowość Podborsk - obóz jeńców wojennych Stalag Luft IV. Dziś w ramach działań naszego projektu wzięliśmy udział w uroczystościach 68. rocznicy Marszu Śmierci alianckich jeńców wojennych. Na naszych północnych terenach takie miejsce to rzadkość. Wszelkie pomniki i tablice mówią przeważnie o żołnierzach rosyjskich lub ewentualnie o LWP. Wszystkie dotyczą II WW. A co z wcześniejszą historią Polski.

Patriotyzm na naszych terenach to bardzo trudna lekcja do przerobienia. Owszem mamy wiele tablic pomników poświęconych postaciom lub wydarzeniom historycznym naszego kraju, takie jak na przykład Pomnik Marszałka Piłsudskiego. Podborsk to miejsce gdzie można dotknąć historii. Miejsce gdzie uroczystość nie mówi o miejscach gdzieś daleko w Polsce ale tu obok nas. Podborsk to miejsce gdzie około 10 tysięcy lotników alianckich zakończyło swój szlak bojowy w niemieckiej niewoli. Byli to nie tylko Amerykanie i Brytyjczycy, ale Polacy, Australijczycy, Kanadyjczycy i podobno Czesi. Dziś w skromnym gronie byliśmy na pierwszej uroczystości zorganizowanej w tym miejscu. W miejscu w którym piloci z całego świata cierpieli w imię wolności tych których w domach pozostawili. (tekst Dariusz Kamiński)

 

 

 

W naszej szkole działa KÓŁKO TEATRALNE, którego opiekunem jest Pani Joanna Kowalczyk.

Kółko polega na ogólnej zabawie. Młodzież dzięki temu integruje się i poznaje swoje ukryte talenty aktorskie. Na kółku młodzież dostaje różne zadania - np. odegrać jakąś konkretną scenkę i każda grupa uczniów odgrywa ją według własnego pomysłu.
Młodzież uczy się też jak na scenie ukazywać emocje itp. (tekst Przemysław Łyskawa - klasa 1 TIA)

zobacz galerię zdjęć z działalności Kółka Teatralnego

 

 

 

13 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy "Żyję bez ryzyka HIV/AIDS". Opiekunem naszych uczniów była Pani Marzena Kopera - Pedagog Szkoły.

zobacz galerię zdjęć z konkursu

 

 

 

04.12.2012 - Klasa 2 TIA na wycieczce; opiekunowie: Rafał Traczyk i Waldemar Rydzewski.
 


LINK DO STRONY SŁUŻBY WIĘZIENNEJ - SW.GOV.PL                  LINK DO GALERII ZDJĘĆ

 

 

 

1 grudnia 2012 roku "Lampiony Wolności" poleciały sprzed Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie z klas 1 TIA i 4 TIB.
Opiekunami byli nauczyciele: Wojciech Urbański i Arkadiusz Miśkiewicz.ZOBACZ FILM "Lampiony Wolności w Koszalinie" - autor: onlinegk24

 

 

 

25.11.2012 - ruszył pierwszy w naszej szkole kurs prowadzony w systemie "B-learningu".

Kurs prowadzony jest na platformie E-NAUKA z podstaw grafiki komputerowej. Składa się z 3 modułów teoretycznych kończących się testami oraz 3 modułów praktycznych, które będą odbywały się w szkole.
Do kursu zgłosiło się 17 osób. Niestety ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk w pracowniach komputerowych, drogą losowania do kursu zostało zakwalifikowanych jedynie 14 uczestników.
Planowany termin zakończenia kursu wyznaczono na 16 grudnia 2012 roku. Po tym terminie zostanie podany spis uczestników, którzy pozytywnie ukończyli kurs i w związku z tym otrzymają zaświadczenie w formie "E-CERTYFIKATU".

CELE KURSU: zapoznanie z grafiką komputerową i jej podstawowymi pojęciami, zapoznanie z podziałami grafiki komputerowej, zapoznanie z własnościami grafiki rastrowej, zapoznanie z własnościami grafiki wektorowej, wskazanie sposobów samodzielnego pozyskiwania materiałów do kształcenia w zakresie grafiki komputerowej, określenie zastosowań każdego rodzaju grafiki komputerowej, zapoznanie z podstawowymi opcjami oprogramowania do tworzenia i edycji grafiki komputerowej, rastrowej i wektorowej, zapoznanie z podstawowymi transformacjami i efektami stosowanymi w obróbce grafiki rastrowej i wektorowej, wskazanie kilku sposobów pracy z edytorami grafiki komputerowej, m.in. z pracą "on-line" oraz z pracą w chmurze obliczeniowej.

PRZEWIDYWANE UMIEJĘTNOŚCI UCZESTNIKÓW: po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie umiał/potrafił: wymienić poszczególne rodzaje grafiki komputerowej, wskazać zastosowania poszczególnych rodzajów grafiki komputerowej, wymienić programy do tworzenia i edycji poszczególnych rodzajów grafiki komputerowej, określić i wybrać aplikację i sposób pracy do tworzenia określonej pracy w dziedzinie grafiki komputerowej, przestrzegać praw autorskich podczas tworzenia grafiki komputerowej przy korzystaniu z wielu narzędzi graficznych, zapisywać swoje prace w prawidłowo dobranych formatach plików graficznych, rozpoznawać poszczególne formaty i sposoby zapisu grafiki komputerowej, konwertować zamiennie różne rodzaje grafiki komputerowej w zależności od potrzeb i zastosowania, łączyć pracę off-line z pracą on-line, samodzielnie zdobywać wiedzę oraz elementy niezbędne do tworzenia grafiki komputerowej.

KURS SKŁADA SIĘ Z TRZECH MODUŁÓW: moduł I - ogólne pojęcia grafiki komputerowej, moduł II - wybrane zagadnienia oprogramowania graficznego, moduł III - podsumowanie zagadnień grafiki komputerowej.

WARUNKI UKOŃCZENIA KURSU: wykonanie wszystkich ćwiczeń zgodnie z instrukcją, wypowiedzenie się na forum przedmiotowym, dokonanie ewaluacji, oceny kursu, dotrzymywanie terminów i ustaleń z prowadzącym, systematyczny udział w kursie na platformie i ćwiczeniach praktycznych.

Omawiane szkolenie (w całości jego formy) opracował i prowadzi Rafał Traczyk.

 

 

 

W „Elektroniku” powstało Koło Miłośników Sztuki.

Do Koła należą uczniowie naszej szkoły, w których kręgu zainteresowań jest szeroko pojęta sztuka. Część spotkań odbywa się w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Na spotkaniach dyskutujemy z twórcami teatru, aktorami, czytamy sztuki, oglądamy archiwalne spektakle. Bierzemy udział w warsztatach wykorzystujących techniki i narzędzia teatralne i parateatralne. Zajęcia rozwijają nas intelektualnie, emocjonalnie i społecznie. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania Koła, którego opiekunem jest Pani Joanna Kowalczyk.

Przyjdźcie i sami sprawdźcie, a na pewno już z nami zostaniecie. Do zobaczenia.

Zgłoszenia udziału u Pani Joanny Kowalczyk.

 

 

 

2 listopada 2012 roku cała społeczność naszej szkoły pożegnała wspaniałego Pedagoga, wieloletniego Nauczyciela, Wychowawcę pokoleń - śp. Dariusza Wachola.

zdjęcia z apelu "Chwila wspomnień o Panu Dariuszu Wacholu"

 

 

 

29 października 2012 roku odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego "Koszalińskiego Elektronika" 2012/2013.
 Osoby, które są uprawnione do kandydowania do Prezydium Samorządu Uczniowskiego:
1. Emilia Biazik - kl. 2 TIA
2. Patryk Borzęcki - kl. 2 TIA
3. Krzysztof Ciechanowicz - kl. 2 TIA
4. Norbert Grzebielucha - kl. 2 TIA
5. Kacper Tracz - kl. 1 TIB
6. Bartłomiej Zimnicki - kl. 1 TIB

Szkolna Komisja Wyborcza:
- Mateusz Szypulski - kl. 2 TIB - przewodniczący SKW
- Marcin Dadon - kl. 2 TIA - członek SKW
- Mateusz Grubalski - kl. 1 TIB - członek SKW

PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2012/2013 Z LICZBĄ ODDANYCH GŁOSÓW:
1. Norbert Grzebielucha (2 TIA) - 64
2. Krzysztof Ciechanowicz (2 TIA) - 58
3. Emilia Biazik (2 TIA) - 50
4. Bartłomiej Zimnicki (1 TIB) - 46

Osoby, które nie zostały wybrane do Prezydium Samorządu Uczniowskiego:
1. Patryk Borzęcki (2 TIA) - 40
2. Kacper Tracz (1 TIB) - 38

Statystyka:
- uprawnionych do głosowania: 538 uczniów
- głosowało: 116 uczniów
- głosy ważne: 107
- głosy nieważne: 9                                                           więcej informacji na stronach SU

 

 

 

26 października 2012 roku w naszej szkole odbyły się konkursy z serii Oxford Plus z języka angielskiego i niemieckiego.

Autorami zdjęć z konkursów są nauczyciele: Pani Danuta Kwiatkowska, Pani Alicja Żyburtowicz-Zelig i Pani Karolina Filip.

zobacz galerię zdjęć z konkursów

 

 

 

16 października 2012 roku na internetowej stronie głównej Kuratorium Oświaty w Szczecinie został opublikowany komunikat Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zatytułowany "NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA" oraz materiały edukacyjne przygotowane przez ORE we współpracy z MEN w celu wykorzystania ich na zajęciach z uczniami, wychowankami, rodzicami.

komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie pt.: "NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA"

Z doświadczeń państw, które wdrożyły już naziemną telewizję cyfrową, wynika, że ogromne znaczenie w dotarciu z taką informacją do znacznej części społeczeństwa mają placówki oświatowe. Przekazując uczniom - którzy z reguły są obeznani z nowymi technikami - niezbędne informacje nie tylko upowszechniamy wiedzę o cyfryzacji, ale także zachęcamy ich do pomocy innym (rodzinie, sąsiadom) w tym procesie.

Załączniki:
- NTC. Materiał dla nauczycieli. - 325 kB
- NTC prezentacja - publikacja. - 2977 kB
- Słownik pojęć TV cyfrowej. - 317 kB
- Szablon krzyżówki. - 274 kB
- Scenariusz lekcji. - 506 kB

Harmonogram wyłączania analogowej emisji programów telewizyjnych:

 

 

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie z "Elektronika" wrócili do szczytnych tradycji swoich kolegów sprzed wielu lat powróciwszy na turystyczne szlaki pod szyldem szkoły. Patrol pięciu uczniów z klasy 3 TIC w składzie Kamil Szczygieł, Przemysław Potaczek, Bartosz Wiśniewski, Wojciech Zarzycki, Piotr Majda oraz dwie dziewczyny z innej szkoły i patrolowy pwd. Dariusz Kamiński wzięli udział w XXXIII Wysokokwalifikowanym Nocnym Rajdzie Pieszym "Sezam Jesień i Ty".

Sukcesem podczas udziału w tym rajdzie jest sam fakt przejścia całej trasy rajdu. Nasz patrol przeszedł całą trasę którą określa się na ponad 35km. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała w nocy, po wyznaczonych siedmiu punktach, rozrzuconych w trójkącie miejscowości Sianów, Maszkowo, Koszalin, w terenie leśno-bagiennym. Punkty należało odnaleźć według wskazań na mapie i  wykonać na nich określone zadania. Oczywiście pierwszy punkt to była przeprawa przez rzekę, która to od razu wyeliminowała z rajdu część osób jako suche. Był również punkt z mostem linowym, który również sprawił wiele trudności gdyż wymagał sporego samozaparcia i tężyzny fizycznej. Część patroli nie udało się trafić na wszystkie punkty zaznaczone na mapie. Jak to zwykle bywa około trzeciej nad ranem po przejściu około 30 kilometrów trafiliśmy na punkt z zagadkami logicznymi. O tej porze myśli się tylko o dojściu do domu i wyspaniu się, czyli nie myśli się wcale. Wyczerpani marszem i punktami dotarliśmy około siódmej rano do Koszalina po ponad 12 godzinach rajdu. Cieszył nas fakt przejścia takiej trasy, ale jeszcze bardziej ucieszył nas fakt, że zdobyliśmy trzecie miejsce z ilością 64 punktów na 70 możliwych. Aby uzmysłowić jak trudno dostać się na podium warto wiedzieć, że patrol z miejscem drugim zdobył 65 punktów, a patrol z miejscem pierwszym 67 punktów. Zapraszamy do stosownej wystawy w Elektroniku, którą zorganizujemy na dniach. Wiwat chłopacy z ELEKTRONIKA! (DK)
 

 

 

 

Uczniowie z klasy 3 TIB: Bartosz Gronostaj, Sebastian Jodłowski i Szymon Kaszubowski wraz z Panem Dariuszem Kamińskim uczestniczyli w pierwszej fazie projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS zdobywając na 16 godzinnym kursie tytuł LATARNIKA POLSKI CYFROWEJ.

Poniżej zdjęcia Uczniów przy pracy oraz z dyplomami. Strona www projektu to http://latarnik.mwi.pl. 

 

 

W dniach 20-21 września 2012 roku gościliśmy na rozmowach w naszej szkole Dyrektorów szkoły Walther-Lemkuhl Schule z Neuműnster, z którą rozpoczynamy współpracę w ramach projektu Leonardo da Vinci „OTTER-East-West” dotyczącej wymiany uczniowskiej na praktyki zawodowe.

Do tej współpracy włączyła się również koszalińska firma KOSPEL, w której niemiecka młodzież będzie odbywała praktykę w maju 2013 roku, natomiast nasi uczniowie uczący się w zawodzie technik elektronik wyjadą do Niemiec na trzy tygodniową praktykę w marcu 2013 roku. Koordynatorem projektu jest Pani Małgorzata Ostapko-Kobus. (MOK)

zobacz galerię zdjęć z wizyty

 

 

 

Ogłoszenie! Ubezpieczenie NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży

Ubezpieczenie ma charakter ubezpieczenia grupowego.

Przedmiot ubezpieczenia to następstwa:
- nieszczęśliwych wypadków,
- zawału serca,
- krwotoku śródczaszkowego,
- obrażeń ciała, których zaistnienie spowodowane zostało atakiem epilepsji albo omdleniem o nieustalonej przyczynie,
- usiłowania popełnienia samobójstwa przez ubezpieczonego, polegającego na uszkodzeniu ciała, rozstroju zdrowia albo śmierci,
- śmierci ubezpieczonego spowodowanej sepsą.

Ochroną objęte są zdarzenia, którym ubezpieczony uległ bez względu na to, gdzie w danym momencie przebywał (w kraju czy za granicą) i o której godzinie doszło do wypadku (ochrona 24h na dobę), tj. m.in. w czasie nauki lub prowadzenia zajęć, w drodze do lub ze szkoły, a także w czasie  różnych zajęć pozalekcyjnych, w tym także podczas uprawiania sportu (wyczynowo i rekreacyjnie) oraz w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie obejmuje również wypadki powstałe podczas kolonii, obozów i „zielonych szkół”, a także „działa” podczas ferii, wakacji i dni świątecznych.

 

 

 

8 września 2012 roku odbyło się narodowe czytanie "Pana Tadeusza".

Impreza zorganizowana została w 200. rocznicę wydarzeń opisanych w naszej narodowej epopei. Inicjatorem czytania był Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Nasza szkoła też wzięła udział w tym wydarzeniu. Uczniowie z różnych klas czytali Księgę VIII "Pana Tadeusza" w galerii handlowej "Emka". Było to na pewno niesamowite przeżycie dla nich oraz towarzyszących im nauczycieli. Ich występ wzbudził duże zainteresowanie odwiedzających galerię handlową. Wiele osób zatrzymywało się i z uwagą słuchało fragmentów tekstu. Była to bardzo dobra inicjatywa, przypominająca piękno utworu Adama Mickiewicza.

zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

   

 

 

 

Informacja o uczestnictwie w lekcjach RELIGII, ETYKI oraz WDŻR

Na zajęcia wychowania do życia w rodzinie nie będą uczęszczać tylko ci uczniowie niepełnoletni, których rodzice zgłoszą dyrektorowi szkoły sprzeciw w formie pisemnej co do udziału dzieci w zajęciach oraz ci uczniowie pełnoletni, którzy sami zgłoszą dyrektorowi w formie pisemnej sprzeciw wobec udziału w zajęciach.

Na zajęcia religii, etyki
będą uczęszczać tylko ci uczniowie niepełnoletni, których rodzice zgłoszą dyrektorowi szkoły w formie pisemnej wolę co do udziału dzieci w zajęciach oraz ci uczniowie pełnoletni, którzy sami zgłoszą dyrektorowi w formie pisemnej wolę udziału w zajęciach.

deklaracja wyboru - RELIGIA    deklaracja wyboru - ETYKA    rezygnacja z uczestnictwa - WDŻR

Termin dostarczenia przez uczniów powyższych dokumentów - 7 września 2012 roku. Dokumenty należy dostarczyć wychowawcy klasy.