ARCHIWUM

 

 

AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,
że Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Nr 9
im. Romualda Traugutta w Koszalinie
jest wśród 200 najlepszych techników w Polsce
sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2014”.

 

 

15 czerwca 2016 roku w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się Dzień Wiatru.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie oraz dwie koszalińskie firmy: Akademia Wiatru Sp. z o.o. oraz Total Wind PL Sp. z o.o.

W czasie spotkania, na którym obecny był Prezydent Miasta Pan Piotr Jedliński, Pełnomocnik Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia Pani Joanna Piotrkowska-Ciechomska, przedstawiciele firmy Akademia Wiatru Sp. z o.o. Pani Ewelina Frank - dyrektor zarządzający, Pani Karolina Jastrzębska - koordynator szkoleń, Pan Krystian Groblica - instruktor szkoleń oraz przedstawiciele firmy Total Wind PL Sp. z o.o. podpisano trójstronne porozumienie, które jest efektem współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Koszalinie - Biurem Pełnomocnika Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia, Zespołem Szkół nr 9 oraz Akademią Wiatru Sp. z o.o.

Dzięki porozumieniu możliwe będzie zorganizowanie szkoleń i spotkań o charakterze edukacyjnym, praktyk zawodowych i staży, konkursów adresowanych do uczniów Zespołu Szkół nr 9, a także promocja tematyki nowoczesnych technologii i rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii.

W trakcie obchodów Dnia Wiatru rozstrzygnięto Konkurs Fotograficzny pt. „Zielona energia w obiektywie” oraz Konkurs Filmowy pt. „Monter/serwisant elektrowni wiatrowych - praca jak marzenie".

zobacz zdjęcia z Imprezy - fot. Krzysztof Sokołów

 

Ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo pn. "Jak nie czytam, jak czytam"

10 czerwca 2016 roku o godzinie 10:00 nauczyciele i uczniowie "Elektronika" wzięli udział w akcji ogólnopolskiej promującej czytelnictwo pn. "Jak nie czytam, jak czytam". Akcja polegała na zebraniu jak największej liczby osób, które będą czytać książki w określonym czasie.

Na trybunie amfiteatru udało nam się zgromadzić ponad 200 osób czytających wspólnie książki. Dziękujemy za udział.

zobacz galerię zdjęć z akcji - fot. Krzysztof Sokołów

tekst: Joanna Kowalczyk

 

Konkurs programistyczny „Najlepszy w kodowaniu”

W dniu 9 czerwca 2016 roku odbył się wewnątrzszkolny konkurs programistyczny „Najlepszy w kodowaniu” o Puchar Prezesa firmy Transition Technologies S.A. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów programowaniem. Konkurs stał się również zwieńczeniem dotychczasowej współpracy szkoły z firmą Transition Technologies S.A. i planów na następny rok. Do konkursu zgłosiło się 11 uczestników, którzy zmagali się w I etapie z testem składającym się z 30 pytań z zakresu programowania. Drugi etap polegał na wykonaniu trzech zadań praktycznych - napisanie kodu programu.

W ogólnej klasyfikacji I miejsce i Puchar Prezesa firmy Transition Technologies S.A oraz miesięczny staż w firmie zajął uczeń Piotr Krasicki-Oziero z klasy 4tia. Kolejno drugie miejsce – Konrad Krysiak z klasy 3tia zaś trzecie miejsce Maciej Świerad również z klasy 3tia.

Serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w „kodowaniu”.

zobacz galerię zdjęć z konkursu - fot. Krzysztof Sokołów

tekst: Beata Reterska

 

Zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy

Uczniowie klas pierwszych ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy kolegom i koleżankom podczas zainscenizowanych w trakcie lekcji „wypadków”. Zajęcia dały możliwość przećwiczenia swoich umiejętności, ale także powód do dobrej zabawy.

zobacz galerię zdjęć z ćwiczeń

tekst i zdjęcia: Małgorzata Madej

 

Zawody „Sprawni jak żołnierze”

Trzyosobowa reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze 2016”. Zawody odbywały się w Bobolicach i Koszalinie, i obejmowały szereg konkurencji na strzelnicy, w terenie i na sali gimnastycznej.

zobacz galerię zdjęć z zawodów

tekst i zdjęcia: Małgorzata Madej

 

W dniach 2-4 czerwca 2016 roku obchodziliśmy jubileusz 50 LAT NASZEJ SZKOŁY!


więcej: www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/a/50-lat-koszalinskiego-elektronika-zdjecia,10083807


więcej: http://koszalininfo.pl/index.php/wiadomosci/10377-jubileusz-koszalinskiego-elektronikazdjęcia z obchodów jubileuszu znajdują się pod linkiem "FOTO Z ŻYCIA SZKOŁY"


zapraszamy również do naszego konta na Facebooku pod linkiem /zs9koszalin

 

UROCZYSTOŚCI 50 LECIA "KOSZALIŃSKIEGO ELEKTRONIKA" - ZAPRASZAMY!

...rejestracja dostępna jest na stronie: 50lat.zs9elektronik.pl/rejestracja

 

Wyjście integracyjne klasy 2 TOR

Klasa 2 TOR, która zebrała najcięższy worek monet w akcji Wrzuć Miedziaka dla Dzieciaka prowadzonej przez Samorząd Uczniowski naszej Szkoły wspólnie z Politechniką Koszalińską, wygrała dodatkowy dzień wolny od zajęć z przeznaczeniem na integrację do wykorzystania wiosną.

Klasa wraz z wychowawcą i doradcą zawodowym dnia 25 maja 2016 roku wybrała się do Muzeum w Koszalinie, a następnie do specjalnej areny - Lasermanii - futurystycznego labiryntu, miejsca w którym można próbować swoich sił w grupowej walce na laserowe karabiny, wyrabiając umiejętności pracy zespołowej.

Wycieczka do Koszalińskiego Muzeum, pozwoliła na zapoznanie się z aktem lokacyjnym Koszalina i jego niezwykle ciekawą historią. Uczniowie miło i pożytecznie spędzili czas, zdobywając nową wiedzę, bawiąc się i ucząc się pracy w grupie.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - fot. uczniowie

opracowanie tekstu: Barbara Drzewiecka

 

W dniu 20 maja 2016 roku w Koszalinie odbyły się "OBCHODY DNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ - FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI" organizowanego w ramach 750-lecia obchodów miasta Koszalina na Rynku Staromiejskim przed koszalińskim Ratuszem.

Obchody Dnia Godności niosą przesłanie, że każdy człowiek bez względu na to, czy jest sprawny czy niepełnosprawny ma swoje miejsce w społeczeństwie oraz równy dostęp do korzystania z aktywności życiowej. Dla osoby niepełnosprawnej GODNOŚĆ to wielka sprawa - to możliwość pracy, nauki, bycia potrzebnym. To naturalne, każdy z nas tego pragnie i ma prawo czuć się szczęśliwym. Wiemy, że niepełnosprawność intelektualna może dotknąć każdego z nas i zdarzyć się w każdej rodzinie.Ten dzień jest szczególny dla naszej społeczności uczniowskiej, dlatego jak co roku nasza szkoła wzięła udział w uroczystościach związanych z tym wydarzeniem Dzień Godności jest okazją do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i pokazania barier z którymi wciąż się borykają, dlatego tak istotne są dla naszej młodzieży przejawy społecznej solidarności z osobami niepełnosprawnymi, których szczególnym wyrazem był wspólny udział w marszu Godności ulicami Koszalina i udział w uroczystościach.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

opracowanie tekstu i zdjęcia: Małgorzata Bandysik

 

W sobotę 21 maja 2016 roku nasze miasto Koszalin na terenach podożynkowych hucznie obchodziło swoje 750-lecie na którym byli uczniowie i nauczyciele „Elektronika”.

W tym roku „Koszaliński Elektronik” obchodzi swoje 50-lecie i wspólnie z mieszkańcami Koszalina chcieliśmy upamiętnić ten dzień i wspólne chwile.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

opracowanie tekstu i zdjęcia: Ewa Kolanowska - doradca zawodowy

 

Współpraca z lokalnym przedsiębiorstwem.

20 maja 2016 roku uczniowie klasy I Z zwiedzali dwa zakłady pracy Total Wind oraz Akademia Wiatru w Koszalinie. Total Wind jest firmą specjalizującą się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu transportu, instalacji, serwisu, konserwacji i dostaw części zamiennych do turbin wiatrowych - zarówno na lądzie jak i na morzu. Zakłady współpracują ze sobą. Akademia Wiatry to centrum szkoleniowe branży energetyki wiatrowej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej zawierającej pokaz przekroju i zakresu działań firmy Total Wind w Polsce i zagranicą.

Najciekawszym etapem wycieczki było zwiedzanie hali, gdzie przygotowywany jest samochód techniczny wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia elektryczne i pneumatyczne niezbędne podczas przeglądu turbiny wiatrowej. Kierownik magazynu udzielił wiele ciekawych informacji z zakresu prac montażowych i serwisu oraz z życia pracownika, który oddelegowany jest np. do RPA.

Obie firmy z wielka precyzja dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników zapewniając im szeroki pakiet szkoleń i zabezpieczeń socjalnych. Mogliśmy się również przekonać, w jakich warunkach wykonywana jest praca – w trakcie szkolenia jakie trwało tego dnia w Akademii Wiatru uczniowie mogli przypatrzeć się akcji ratunkowej na wysokości. Obie Firmy w ramach dalszej współpracy z nasza szkołą, zapraszały uczniów do udziału w forach zawodoznawczych, konkursach, praktykach i stażach.

opracowanie tekstu i zdjęcia: Ewa Kolanowska - doradca zawodowy

 

Relacje z tradycyjnej rywalizacji drużyny KKKS z "Koszalińskim Elektronikiem".

klasa 1 TIB | klasa 1 TOR | klasa 1 TIA | klasa 3 TIB | klasa 2 A

 

14 maja 2016 roku - Noc Muzeów to międzynarodowa impreza, w której uczestniczyli nasi uczniowie i nauczyciele w ramach wolontariatu i przynależności do różnych organizacji.

To dzień pełen wrażeń dla mieszkańców naszego miasta Koszalina, które 23 maja tego roku obchodzi 750 lecie.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

opracowanie tekstu i zdjęcia - Ewa Kolanowska

 

Współpraca z lokalnym przedsiębiorstwem.

13 maja 2016 roku grupa uczniów klasy pierwszej monter-elektronik ZSZ udali się na wycieczkę zawodoznawczą do firmie TEPRO SA w Koszalinie. Firma TEPRO to koszaliński zakład pracy z 50 letnią tradycją. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z nowoczesną technologią poszczególnych działów produkcyjnych np. obróbka szlifierska, obróbka wiórowa na obrabiarkach konwencjonalnych, cięcie blach strumieniem wody, cięcie blach wiązką laserową, spawanie w osłonie dwutlenku węgla i argonu, elektryczne i gazowe oraz mikroplazmą.

Uczniowie uzyskali również wiele ciekawych informacji na zadawane pytania dotyczące pracy oraz na temat predyspozycji i kwalifikacji zawodowym jakie pracodawca wymaga od przyszłego pracownika.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

opracowanie tekstu: Ewa Kolanowska - doradca zawodowy

 

25 kwietnia 2016 roku grupa uczniów z klasy 1 tor odwiedziła Przedszkole Nr 9 im. „Bursztynek” w Koszalinie.

Celem spotkania było pokazanie dzieciom techniki plastycznej Decoupage. Pod okiem „starszej grupy” (tak naszych uczniów nazwały dzieci) powstawały piękne prace. Dzieci podarują je swoim mamom na Dzień Matki.Organizator spotkania i opracowanie tekstu p. Anna Nowak.

 

22 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w dniach otwartych firmy Kronospan w Szczecinku. Zakład robi wrażenie ogromem i skalą.

Kronospan, jest największą firmą nie tylko w Szczecinku (800 pracowników). Z uwagi na charakter produkcji to nie jest miejsce, które jest dostępne powszechnie dla osób postronnych. Podczas dni otwartych uczniowie zapoznali się z firmą „od kuchni”: parkiem maszynowym, linią produkcyjną oraz nowoczesną technologią.

Opracowanie tekstu: Ewa Kolanowska - doradca zawodowy

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

Dnia 20 kwietnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Uczniowie mogli uczestniczyć w kilkugodzinnych praktykach zawodowych w wybranych przedsiębiorstwach.

Autorami zdjęć są uczniowie i Ewa Kolanowska.

Organizując Dzień Przedsiębiorczości, szkoła stwarza uczniom warunki do podejmowania trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zweryfikowania wyobrażeń o danym zawodzie oraz stanowisku pracy, zrozumienia związku między wykształceniem i karierą zawodową, bezpośredniego poznania wymagań stawianych pracownikom na różnych stanowiskach, większego zainteresowania się nauką i samokształceniem.

W naszej szkole w programie wzięło udział 70 uczniów, którzy uczestniczyli w praktykach w 13 zakładach pracy. Nasi uczniowie gościli w firmach: Kronospan Szczecinek Sp. z o.o., KOSPEL S.A., Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, "W starym pałacu" Zofia Koczan, TOMA Kwiaciarnia, ICE 4x4 s.c., Agencja Reklamowa REPRO s.c., Auto Naprawa Marcin Kowalczyk, Lotnicza Agencja Reklamowa "PARAPLAN", Urząd Miejski w Koszalinie, Przedsiębiorstwo Usługowo Wielobranżowe Grzegorz Krakowski, Auto-Serwis Jerzy Hawraniak, PUH "INVESTMENT".

Opracowanie tekstu: Barbara Drzewiecka

 

Dzień Przedsiębiorczości w "Koszalińskim Elektroniku".

Dr Piotr Szarszewski, medioznawca, absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej gościł dnia 20 kwietnia 2016 roku podczas Dnia Przedsiębiorczości w "Koszalińskim Elektroniku". Poprowadził wykład na temat "Lęku w reklamie".

W zajęciach wzięła udział klasa 2 TOR, która z ogromnym zaciekawieniem słuchała słów wybitnego naukowca i oglądała przykłady zastosowania zachowań budzących strach w reklamie.

Opracowanie tekstu: Barbara Drzewiecka

 

Współpraca z lokalnym przedsiębiorstwem.

12 kwietnia 2016 roku uczniowie II i III klasy zawodowej wraz z nauczycielami nauki przedmiotów zawodowych byli na wycieczce zawodoznawczej w firmie KOSPEL w Koszalinie. Firma Kospel jest jednym z największych w Europie producentów podgrzewaczy wody i elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z nowoczesną technologią poszczególnych działów produkcyjnych.zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

opracowanie tekstu: Ewa Kolanowska - doradca zawodowy

 

Pasja - to mnie kręci - Elektronik szkołą pozytywnie zakręconych.

Powszechnie wiadomo, że życie nie kończy się na szkole. Większość z Was podejmuje aktywność, z której czerpie satysfakcję i ma poczucie spełnienia. Śpiewasz, fotografujesz, tańczysz, uprawiasz sport, wędkujesz, rysujesz, jesteś wolontariuszem, harcerzem, interesujesz się czymś ciekawym? Nie musisz być mistrzem w danej dziedzinie. Podziel się tym co przynosi Ci radość, zainspiruj innych do działania. Zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do pokazania swojej pasji. Informacje w bibliotece szkolnej.

W poniedziałek, 11 kwietnia 2016 roku jako pierwszy swoją pasją podzielił się Mariusz Jarotek z klasy 2 tib. Na co dzień związany jest z grupą DRAGON BREATH. Wraz z przyjaciółmi z zespołu poprowadził warsztaty kuglarskie dla wychowanków świetlicy „Północ” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Dzieci bardzo chętnie włączały się do zabawy. Grupa DRAGON BREATH zaproponowała dzieciakom cykliczne warsztaty kuglarskie. Brawo Mariusz!!!

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pokazów

Spotkanie zorganizowała i tekst opracowała p. Anna Nowak.

 

PISZĄ O NAS!!! - gazeta "MIASTO" TYGODNIK KOSZALIŃSKI Nr 15 (315).

pobierz zeskanowane, oba artykuły w formacie pliku PDF - rozmiar 17 MB

 

W piątek, 8 kwietnia 2016 roku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty odbyły się Finały XII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej o puchar Dyrektora "Koszalińskiego Elektronika".Pierwsze miejsca w swojej kategorii zdobyli Antoni Majewski z Gimnazjum Nr 11 w Koszalinie i Szymon Tomczyk z naszej Szkoły. Oprócz wielu nagród gimnazjaliści, którzy zajęli miejsca od pierwszego do piątego uzyskali dodatkowe punkty, uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, na rok szkolny 2016/2017. GRATULUJEMY!

Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością:

- Zastępca Prezydenta Miasta Koszalina
Pan Przemysław Krzyżanowski,
- Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie
Pani Anna Mazurek,
- Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie
Pan Krzysztof Stobiecki,
- Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie
Pani Renata Zmysłowska,
- Prezes koszalińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego
Pani Małgorzata Chyła,
- Redaktorzy: TKK "MAX", "Głosu Koszalińskiego", "Miasta", Polskiego Radia Koszalin i Radia Eska.


W IMIENIU UCZESTNIKÓW IMPREZY I SWOIM ORGANIZATORZY SERDECZNIE DZIĘKUJĄ PRZYBYŁYM GOŚCIOM, SPONSOROM, NAUCZYCIELOM I WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM KONKURSU ZA WIELOLETNIĄ, NIEZAWODNĄ WSZELKĄ POMOC I ŻYCZLIWOŚĆ.


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY SPONSOROM I PRZYJACIOŁOM KONKURSU:
- KOMPUTRONIK KOSZALIN,
- PIEKARNIA DRZEWIAŃSKA,
- PHU APIX,
- PIEKARNIA TWOJE PIECZYWO,
- Telewizja Kablowa Koszalin MAX,
- gazeta MIASTO,
- RADIO KOSZALIN S.A.,
- ZNP Zarząd Oddziału Koszalin,
- PIEKARNIA ASPROD w EMKA KOSZALIN,
- HELION EDUKACJA,
- MIKRO przy UL. DOMINA 1/1,
- gazeta GŁOS KOSZALIŃSKI,
- portal GK24.PL,
- TECHNOPARK POMERANIA.

zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z Konkursu na stronie: mkgk.zs9elektronik.pl


Finałowe prace oceniało Jury w składzie: Paweł Staniaszek, Szymon Sikorski, Damian Lebioda, Marcin Krasa, Patryk Broca, Patryk Madej, Sebastian Kowalski, Anna Nowak, Waldemar Rydzewski i Rafał Traczyk.Autorem bogatej galerii zdjęć z XII MKGK jest Pan Krzysztof Sokołów. Dziękujemy!

zobacz zdjęcia z części pierwszej                        zobacz zdjęcia z części drugiej

 

W „Koszalińskim Elektroniku” cyklicznie odbywają się spotkania uczniów z przedsiębiorcami i przedstawicielami różnych zawodów.

Raz w miesiącu odbywa się spotkanie uczniów z przedstawicielami Młodzieżowego Centrum Kariery w Koszalinie. Panie prowadzące spotkanie przedstawiają oferty szkoleń i kursów jakie można w MCK zrobić co poszerza kwalifikacje zawodowe. Prezentują filmy motywujące do nauki, szukania swoich pasji i zainteresowań, by dobrze wybrać przyszłą uczelnię i zawód na dalsze życie. Omawiają zawody i specjalizacje, które są poszukiwane na rynku i umożliwiają znalezienie dobrej pracy. Uczniowie poszczególnych klas angażują się, są bardzo twórczy i chętnie biorą udział w tych zajęciach.

Opracowała (zdjęcia): doradca zawodowy Ewa Kolanowska.

 

W dniu 4 kwietnia 2016 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej oraz firmy Kronospan Szczecinek.

Obie instytucje zapraszały uczniów klas IV do kształcenia na nowo otwartym kierunku Inżynieria i Automatyka w Przemyśle Drzewnym w zamiejscowym Wydziale Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Jeżeli firmy oczekują na dobrze przygotowanych absolwentów, zapewniających konkurencyjność na rynku to konieczne jest podjęcie aktywnych działań już na etapie kształcenia. Kronospan Polska proponuje aktywne włączenie się w proces kształcenia oferując również fundusze stypendialne. Udział przedsiębiorców jako potencjalnych pracodawców dla przyszłych absolwentów przygotowanych pod potrzeby przedsiębiorstw, będzie naturalnym dopełnieniem procesu kształcenia.

Na spotkaniu zaprezentowane zostały specjalności tego kierunku studiów oraz inne zajęcia dydaktyczne i praktyczno-laboratoryjne jakie będą odbywały się na tym kierunku. Uczniowie poznali również inne oferty (np. staży, praktyk oraz zatrudnienia przez Kronospan) i możliwości jakie wynikają z kształcenia się na tym kierunku studiów. Przygotowała: doradca zawodowy Ewa Kolanowska.

zobacz galerię zdjęć ze spotkania - fot. Krzysztof Sokołów

 

W dniu 31 marca 2016 roku w Gimnazjum Gminnym w Sianowie odbyła się XIII Giełda Zawodoznawcza.

Uczniowie naszej Szkoły przedstawili wszystkie kierunki kształcenia w „Koszalińskim Elektroniku” oraz zademonstrowali kilka modeli robotów, które przyciągnęły uwagę uczniów gimnazjum. Młodzież gimnazjalna z Sianowa i okolic, mogła zapoznać się z warunkami rekrutacji oraz porozmawiać i uzyskać więcej informacji przy naszym stoisku.

fot. Ewa Kolanowska

(tekst: Ewa Kolanowska)

zapraszamy do galerii zdjęć - fot. Tomasz Piskorowski

 

Z głębokim żalem informujemy, że 30 marca 2016 roku odszedł od nas niezapomniany Pedagog i Wychowawca młodzieży.


 

śp. Zbigniew Siudy

Żegnamy Człowieka pozytywnie nastawionego do świata i ludzi,
uśmiechniętego, oddanego idei wychowania młodych pokoleń.


Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół Nr 9 w Koszalinie

 

WYJŚCIE INTEGRACYJNE KLASY 3 TIA!!!

Pierwszy dzień wiosny klasa 3 TIA, wraz z wychowawczynią – Joanną Tuszyńską-Buchtą, przywitała w centrum rozrywki "Lasermania". To futurystyczny labirynt, pełen lamp i neonów, w którym uczestnicy zabawy mogą zmierzyć się w walce na laserowe karabiny. Liczy się indywidualna zdolność przetrwania i umiejętność pracy w grupie. Uczniowie bawili się wyśmienicie, co widać na załączonych zdjęciach!!!

(tekst: Joanna Tuszyńska-Buchta)

zobacz galerię zdjęć z wyjścia integracyjnego - fot. uczestnicy

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO "SPRACHDOKTOR".

W dniu 16 marca 2016 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”, który został zorganizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III.

Za 6 tygodni zostaną podane wyniki. Nauczyciel odpowiedzialny: Katarzyna Hinc

(tekst: Katarzyna Hinc)

zobacz galerię zdjęć z Konkursu - fot. Krzysztof Sokołów

 

W dniach 29.02.2016 – 03.03.2016 w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Koszalinie odbywały się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców.

Reprezentacja Zespołu Szkół Nr 9 w eliminacjach pokonała w pięknym stylu ZS Nr 1, I LO im. St. Dubois oraz VI LO.

W półfinale nasi uczniowie pokonali ZS Nr 10 i dotarli do finału.

W zaciętym meczu (w przerwie meczu na tablicy z wynikiem widniał remis) ulegliśmy zespołowi II LO tylko 2 bramkami.

Reprezentanci „Elektronika” byli zaskoczeniem dla wszystkich uczestników sportowych zmagań.

BRAWO CHŁOPCY !!!


A oto skład Vice-Mistrzów Powiatu: Chojnacki Patryk, Popławski Jakub, Urbański Paweł, Cisowski Damian, Witkowski Kacper, Bojarski Patryk, Kewin Serfo, Marcin Krasa oraz Bohuszewicz Oskar.

Bramki odważnie bronili: Latoszewski Cezary oraz Małanecz Paweł.

(tekst: Joanna Ogińska)

zobacz galerię zdjęć z Zawodów - fot. Joanna Ogińska

 

Nasz udział w Dniu Otwartym Politechniki Koszalińskiej.

W czwartek, 3 marca 2016 roku większość uczniów naszej Szkoły aktywnie uczestniczyła w Dniu Otwartym Politechniki Koszalińskiej.

Z aparatem, w naukowej wycieczce po Politechnice towarzyszyliśmy klasie 2 TIA. Zarejestrowaliśmy zaledwie kilka, z wielu zajęć wybranych przez uczniów tej klasy, wśród bogatej oferty Dnia Otwartego.Bardzo ciekawymi zajęciami były z pewnością pokazy możliwości najnowocześniejszej drukarki 3D, z możliwością cięcia laserem, jaką ostatnio nabyła Politechnika Koszalińska. Uczniowie zobaczyli również nowoczesny skaner obiektów trójwymiarowych oraz wiele rodzajów głowic drukarki 3D i firmamentów.

Specjalnie dla klasy 2 TIA zajęcia na temat szerokich zastosowań drukarek 3D (m.in. drukowanie samochodów i budynków mieszkalnych) poprowadził Pan prof. dr hab. inż. Tomasz Królikowski, któremu serdecznie dziękujemy.

zobacz galerię z zajęć Dnia Otwartego klasy 2 TIA - fot. Michał Kleszcz

 

Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Biegu Tropem Wilczym.

Reprezentacja Szkoły Zespołu Szkół Nr 9 w Koszalinie uczestniczyła w Biegu Tropem Wilczym, który odbył się 28 lutego 2016 roku w Koszalinie. Opiekunem była Katarzyna Głuch.

Godnie reprezentowaliśmy Szkołę w szkolnych strojach sportowych i zdobyliśmy indywidualne medale.

(tekst: Katarzyna Głuch)

zobacz zdjęcia z imprezy - fot. Katarzyna Głuch

 

2 lutego 2016 roku, w okresie ferii zimowych odbyło się w naszej Szkole kolejne "Spotkanie z ciekawą chemią".

W zajęciach uczestniczyło aż 13 uczniów:
- Marta Okulska kl. I Tia,
- Marianna Konarzewska kl. I Tor,
- Katarzyna Drewniok kl. I Tor,
- Sebastian Kowalczyk kl. I Tor,
- Jan Jazłowiecki kl. I Tib,
- Kacper Małek kl. I Tib,
- Grzegorz Łuczycki kl. I Te,
- Cristofer Szymański kl. I Te,
- Oskar Jędrysiak kl. I Te,
- Mateusz Lemiesz kl. I Te,
- Dawid Łepkowski kl. I Te,
- Szymon Pietrzak kl. I Te,
- Michał Kolanek kl. I Te.

Niektórzy z nich samodzielnie wykonali kilka ciekawych eksperymentów. Jednak bohaterem zajęć był Michał Kolanek, który przygotował pokaz kilku efektownych doświadczeń przeprowadzonych ze względów bezpieczeństwa przed szkołą.

(tekst: Małgorzata Soroka)

zobacz galerię zdjęć z przeprowadzonych eksperymentów - fot. uczestnicy

 

Artykuł "Głosu Koszalińskiego" o zajęciach dla uczniów "Koszalińskiego Elektronika" prowadzonych przez firmę Transition Technologies.przeczytaj lub pobierz artykuł z gazety "Głos Koszaliński", z dnia 05.02.2016 - plik PDF


Poniżej wycinek z gazety "Miasto" z dnia 5 lutego 2016 roku, na ten sam temat.


 

Kolejna koszalińska firma zdecydowała się podpisać umowę z naszą Szkołą.


www.miasto.koszalin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9714:wiatraki-w-szkole

 

www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/art/9317154,kolejna-firma-ma-swoja-klase-w-szkole-w-koszalinie-tym-razem-w-elektroniku,id,t.html

 

12 stycznia 2016 roku odbył się w Szczecinie etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Udział w niej wzięło trzech uczniów naszej Szkoły: Dawid Fac z klasy 2A, Michał Świniarski z klasy 2A i Mateusz Reinert z klasy 3A.

Trzymając kciuki, czekamy na wyniki.

(tekst: Jolanta Gręźlikowska)

zobacz zdjęcia z Olimpiady - fot. organizator

 

28 grudnia 2015 roku odbyło się "Świąteczne Spotkanie z ciekawą chemią".

Wzięli w nim udział uczniowie:
- Marianna Konarzewska kl. I Tor
- Sandra Sadowska kl. I Tor
- Marta Okulska kl. I Tia
- Kamil Pawłowicz kl. I Tib
- Szymon Pietrzak kl. I Te
- Jakub Rajewski kl. I Te
- Cristofer Szymański kl. I Te

Na zajęciach kilkoro uczniów przeprowadziło przygotowany przez siebie pokaz doświadczenia, a pozostali wykonali kilka efektownych eksperymentów zaproponowanych przez nauczyciela. Zajęcia urozmaicały wybuchy, dymy i płomienie, a także słodki poczęstunek.

Na zakończenie przygotowaliśmy dwie świece dymne, które przetestowaliśmy na wolnym powietrzu. Tym razem więcej było płomieni niż dymu, co można zobaczyć na zdjęciach.

kolejne zajęcia wkrótce... chętnych zapraszam - opiekun Małgorzata Soroka.

(tekst: Małgorzata Soroka)

 

"FIRMA NA START" - nagrody wręczone m.in. naszym Uczniom. Gratulujemy!

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu "Firma na Start", której zadaniem jest ułatwienie koszalinianom założenia własnej działalności gospodarczej. Nagrody wręczył 18 grudnia prezydent Piotr Jedliński.

MIEJSCE III:

• Aleksandra Burdzik - klasa 4 TOR

Za pomysł pn. „K-lin”
Działalność firmy opierać się będzie na organizowaniu oraz prowadzeniu gier terenowych mających na celu przybliżenie zarówno turystom jak i mieszkańcom historii miasta i zabytków. Celem firmy będzie także sprzedaż pamiątek związanych z promowaniem Koszalina. Firma „K-lin” będzie oferowała stały asortyment oraz dynamicznie zmieniające się ekspozycje i gadżety w zależności od trendów, mody, pory roku itp. Dodatkowo firma świadczyć będzie usługi fotograficzne.

MIEJSCE II (ex aequo zajęły dwie osoby):

• Tomasz Piskorowski - klasa 2 TIB

Za pomysł pn. „BlueChili”
Firma „BlueChilli” będzie oferować dobrej jakości potrawy w atrakcyjnych cenach. Duży i przestronny lokal, przyjazne miejsce zachęcające do odwiedzenia na głównym koszalińskim pieszym szlaku komunikacyjnym. Stawiać będzie na nowoczesne techniki i nowoczesne technologie wychodzące naprzeciw klientom, np. Innowacyjnym rozwiązaniem będzie możliwość składania zamówień online przez stronę WWW jak i aplikację mobilną.

• Kamila Schmidt - klasa 2 TIB
Za pomysł pn. Profesjonalne studio projektowo - konstrukcyjne „KAOS fashion”
Podstawową działalnością Studia KAOS Fashion będzie krawiectwo specjalistyczne – stroje historyczne, kostiumy, stroje teatralne i filmowe. Oferta firmy skierowana będzie przede wszystkim do klientów indywidualnych mających szczególne wymagania co do istotności projektu, ale i również hobbistów, kolekcjonerów czy ludzie biorący udział w LARPach (Live Action Role Playing).    fot. Tomasz Piskorowski

więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Koszalinie

 

7 grudnia 2015 roku Młodzieżowa Rada Miasta Koszalina rozpoczęła swoją pracę.

Na pierwszym, inauguracyjnym posiedzeniu młodzi radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybrali swojego przewodniczącego. W pierwszym posiedzeniu rady uczestniczyli Prezydent Miasta oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej.


Z naszej Szkoły radnymi MRMK zostali: Natalia Urbaniak, Jakub Pusz i Tomasz Piskorowski (na zdjęciu powyżej odbiera zaświadczenie o wyborze, od Prezydenta Miasta Pana Piotra Jedlińskiego).

Młodym Radnym życzymy wielu sukcesów i ciekawych pomysłów na Koszalin.

(źródło: www.koszalin.pl)

 

Uczniowie klasy 1 TOR i 2 TOR opracowywali i przygotowywali według własnej indywidualnej koncepcji opakowania produktów.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia były to opakowania świąteczne. Nad właściwym przebiegiem prac uczniów czuwały panie: Barbara Drzewiecka, Anna Nowak oraz Karolina Jachimowska.

Uczniowie wykazali się niebywałą pomysłowością i kreatywnością, a do wykonania zadania posłużyły im kokardy, wstążki, szyszki, koraliki, brokaty, farby, gałązki itp. Przygotowane przez uczniów pudełka w świątecznych opakowaniach posłużą do przygotowania świątecznego wystroju Szkoły.

(tekst: Barbara Drzewiecka)

zobacz zdjęcia z prac nad opakowaniami - fot. organizatorzy

 

Fabryka Maszyn „Bumar” z Koszalina podpisała porozumienie o współpracy z naszą Szkołą.
 

zobacz artykuł z portalu "STREFA BIZNESU" - plik PDF

zobacz zdjęcia z podpisania umowy - fot. Krzysztof Sokołów

 

Kolejne porozumienie między przedsiębiorcą a koszalińską Szkołą podpisane.


zobacz artykuły z gazety "Głos Koszaliński" - plik PDF

zobacz artykuły z gazety "Miasto" - plik PDF

zobacz artykuł i film na stronie portalu GK24.PL

zobacz galerię zdjęć - fot. Krzysztof Sokołów

 

Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Elektroniku 16-22 listopada 2015 roku oraz programu "Otwarta firma - biznes przy tablicy".

zobacz pełny raport z wydarzeń - plik PDF

 

Nasi Uczniowie w Młodzieżowej Radzie Miasta Koszalina.

We wtorek, 24 listopada 2015 roku, Miejska Komisja Wyborcza ogłosiła w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Koszalinie ostateczne wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta Koszalina.

O mandat młodzieżowego radnego w głosowaniu, które odbyło 16 listopada 2015 roku, ubiegało się 46 kandydatów z 14 szkół z terenu Koszalina. Ostatecznie w wyborach wyłonionych zostało 31 młodzieżowych radnych, w tym 16 dziewcząt.

W naszej Szkole (okręg wyborczy nr XVI) zwyciężyli i Radnymi MRMK zostali:
- PISKOROWSKI Tomasz,
- PUSZ Jakub,
- URBANIAK Natalia.


Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

21 listopada 2015 roku odbył się w Koszalinie na Hali Gwardii Charytatywny Maraton Zumby dla Damiana, gdzie organizatorem była Katarzyna Głuch.

Uczennice 1 TOR godnie reprezentowały Szkołę podczas Maratonu oraz dzielnie pomagały i wspierały akcje. Na Maratonie było ok. 300 osób. Suma jaką uzbierały Nasze uczennice to 6.670 zł.

Uczennice 1 TOR udzielały wywiadów do Radia Eska i TV Max oraz będą umieszczone zdjęcia uczennic w Gazecie Prestiż.

(tekst i foto: Katarzyna Głuch)

 

18 listopada 2015 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund”, który został zorganizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty.

Jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II, III i IV.
Za 6 tygodni zostaną podane wyniki konkursu. Odpowiedzialny nauczyciel: Katarzyna Hinc

zobacz zdjęcia z konkursu - fot. Krzysztof Sokołów

 

W dniach 16-22 listopada 2015 roku obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

zobacz działania doradcy zawodowego (plik docx) - opracowanie: Ewa Kolanowska

 

 

19 listopada 2015 roku odbył się finał konkursu "Najlepszy informatyk w Elektroniku".

 

Na początku roku szkolnego 2015/2016 klasa 2 TIA była na wycieczce w Londynie.

zobacz zdjęcia z wycieczki - fot. uczestnicy

 

28 października 2015 roku wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Najlepsi Uczniowie "Koszalińskiego Elektronika" Hubert Ozga i Paweł Szeląg odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów, w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia z uroczystości - fot. Krzysztof Sokołów

 

Z głębokim żalem informujemy, że 25 października 2015 roku odszedł od nas wspaniały Człowiek, niezapomniany Nauczyciel i Wychowawca młodzieży, pierwszy Dyrektor "Koszalińskiego Elektronika".
 


 
śp. Józef Megier
 
Żegnamy człowieka z pasją,
oddanego uczniom i pracownikom,
tworzącego historię naszej Szkoły.

 
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy
i uczniowie Zespołu Szkół Nr 9
w Koszalinie

 

21 października 2015 roku obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Godności.

Inicjatywa, której celem jest propagowanie idei poszanowania godności jako fundamentalnego prawa człowieka, wpisuje się w działania międzynarodowego ruchu Global Dignity. Patronat honorowy nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka, p. Marek Michalak.

Obchody na terenie „Elektronika” zorganizowała p. Joanna Tuszyńska-Buchta. Szkolne korytarze zapełnione zostały plakatami wykonanymi przez klasę I tor, pod kierunkiem p. Barbary Drzewieckiej. W ramach akcji przez cały dzień odbywały się zajęcia, które miały uwrażliwić młodzież na kwestię łączących ludzi współzależności. Wzięli w nich udział uczniowie klas: II tia, II tor, III te i IV tor oraz ci, którzy uczęszczają na lekcje etyki. Ideą było wypracowanie listy pozytywnych działań, które warto podejmować na co dzień.

W ramach obchodów Dnia Godności uczniowie, podczas zajęć informatycznych wykonali kartki tematyczne, które zostały opublikowane poniżej.

(tekst: Joanna Tuszyńska-Buchta)

zobacz galerię wybranych prac uczniów

zobacz szkolnego obchody Dnia Godności - fot. Krzysztof Sokołów

 

1 października 2015 roku ruszyła kolejna edycja koła zainteresowań z Odnawialnych Źródeł Energii realizowanego w ramach projektu PWP Zielona Energia w szkołach.

W tym roku zajęcia przyciągnęły aż 32 uczestników, którzy uczą się jak działają panele PV, wytwarzają prąd z wodoru, stosują różnorodne ogniwa paliwowe, budują mini farmy wiatrowe, a także uczą się podstaw termowizji na profesjonalnych kamerach firmy FLIR.

Koło zakończy się egzaminem podobnym do egzaminu zawodowego, a jego uczestnicy otrzymają certyfikaty.

(tekst: Karolina Suchomska)

zobacz zdjęcia z zajęć - fot. Karolina Suchomska

 

Uczniowie naszej Szkoły brali udział w biegu zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące.

Uczniowie naszej Szkoły wraz z opiekunami Wojciechem Megierem oraz Katarzyną Głuch brali udział w biegu zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące. Godnie reprezentowaliśmy Szkołę w biegu ulicami Koszalina.

(tekst: Katarzyna Głuch)

 

12.10.2015 - Reprezentacja Szkoły w Przełajach Szkolnych dziewczyn oraz chłopców.

Pierwszy raz w historii Szkoły startowała reprezentacja Szkoły dziewczyn, które utarły nosa wszystkim szkołom swoją obecnością. Dziewczyny zajęły 4 miejsce. Brawo dziewczyny świetna robota.
Reprezentacja chłopców PIERWSZY RAZ W HISTORII SZKOŁY ZDOBYŁA 2 MIEJSCE. Opiekunki zdarły gardło od kibicowania, ale chłopcy przeszli samych siebie - z 5 pozycji wyłonili się na 2 miejsce.
WIELKIE BRAWA SZKOŁA PĘKA Z DUMY!

(tekst: Katarzyna Głuch)

zobacz zdjęcia z imprezy - fot. Katarzyna Głuch

 

30 września 2015 roku w ramach programu „Strefa Młodzieży” studenci i absolwenci Uniwersytetu SWPS w Poznaniu przeprowadzili w naszej szkole dla klas: 4A, 4TIA, 4TE, 4TOR i 3Z warsztaty psychologiczne.

Podczas warsztatów „Skuteczne techniki dobrej autoprezentacji, czyli jak skutecznie zrobić dobre wrażenie” uczestnicy poznali psychologiczne podstawy pierwszego wrażenia m.in. efekt pierwszeństwa czy efekt świeżości. Razem z prowadzącymi przedyskutowali to, czym jest w dziennikarstwie dobre wrażenie i jakie postawy naszego ciała są pożądane przez innych członków naszej społeczności.
Organizatorem warsztatów była p. Anna Nowak.

(tekst: Anna Nowak)

zobacz zdjęcia z warsztatów - fot. Krzysztof Sokołów

 

29 września 2015 roku odbyły się Szkolne Zawody Lekkoatletyczne LA na Stadionie Bałtyku.

Reprezentacja Szkoły wygrała w następujących konkurencjach:
- Bieg 1500 m,
- Pchnięcie kulą,
- Bieg 100 m,
- Skok w dal.
Czekamy na oficjalne wyniki.
Postawa i zaangażowanie Naszych podopiecznych była wzorem do naśladowania dla innych Szkół.
Jako opiekun chciałam im bardzo podziękować za wielką walkę o każdy punkt dla Naszej Szkoły.

(tekst: Katarzyna Głuch)

zobacz zdjęcia z zawodów - fot. Katarzyna Stankiewicz

 

25 września 2015 roku nasza Szkoła nawiązała współpracę z firmą informatyczną.


...kliknij na obraz aby powiększyć

zobacz artykuł w formacie pliku PDF - źródło: Głos Dziennik Pomorza

zobacz galerię zdjęć z nawiązania współpracy - fot. Krzysztof Sokołów

 

PAINTBALL – WYJŚCIE INTEGRACYJNE

24 września 2015 roku, w zabawie plenerowej Paintball, wzięły udział dwie klasy Zespołu Szkół Nr 9: III tia, z wychowawczynią Joanną Tuszyńską-Buchtą i I tia, z wychowawczynią Magdaleną Bruzdą.

Paintball to gra zespołowa polegająca na pozorowanej walce przy użyciu markerów. Uczestnicy mieli do wykonania trzy zadania: zdobyć flagę przeciwników, przejąć ich bazę oraz ochronić VIP-a. Uczniowie rywalizowali w grupach klasowych i międzyklasowych, co dostarczyło wszystkim wielu emocji. Finałem było wspólne ognisko.

(tekst: Joanna Tuszyńska-Buchta)

zobacz więcej zdjęć z imprezy - fot. uczestnicy

 

24 września 2015 roku nasi Uczniowie wzięli udział w Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki.

galeria zdjęć z XV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki - fot. Tomasz Piskorowski

galeria zdjęć z XV Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki - fot. Krzysztof Sokołów
 

  fot. Piotr Młynarczyk

 

KALENDARIUM ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 - plik PDF

 

Deklaracje uczestnictwa w zajęciach z ETYKI i RELIGII oraz REZYGNACJA z lekcji WDŻR.

 

1 września 2015 roku delegacja "Koszalińskiego Elektronika" wzięła udział w obchodach 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

galeria zdjęć z Uroczystości

 

1 września 2015 roku odbyła się Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016.

galeria zdjęć z Uroczystości