OSIĄGNIĘCIA

koniecznie zobacz ARCHIWUM !!!

Gratulacje Prezydenta Koszalina Pana Piotra Jedlińskiego dla zdolnych uczniów i ich opiekunów z "Koszalińskiego Elektronika"

zobacz zeskanowane powyższe dyplomy w pliku PDF

Centralna Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Cezary Rynkun z klasy 2 TIB reprezentował Okręg Koszalin na Centralnej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Uzyskał On tytuł finalisty co zwalnia go z egzaminów zawodowych kwalifikacji: E.12, E.13 i E.14 - z części teoretycznej.

Opiekunem był Pan Waldemar Rydzewski. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

IV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "IT i Cyberbezpieczeństwo"

W ramach Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej dnia 23 maja 2017 w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "IT i Cyberbezpieczeństwo". Wśród 64 finalistów wybranych spośród 3000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski był Radosław Mamrot uczeń klasy 1tic reprezentujący naszą szkołę.

Celem konkursu była promocja nauki programowania oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Podczas wydarzenia finaliści zostali również zapoznani z działaniami instytucji: Microsoft, IBM i BZ WBK w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz codziennej pracy na rzecz edukacji młodzieży. Organizatorami konkursu był Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych oraz Warszawski Instytut Bankowości.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

zobacz uzyskany dyplom - plik PDF

Opiekun: Beata Reterska

Nagroda za I miejsce w V edycji Konkursu Fotograficznego

26 maja 2017 roku uczennica klasy II TOR Paulina Trąbka odebrała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w V edycji Konkursu Fotograficznego "Wokół nas – ludzie, miejsca, sytuacje" organizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Gratulujemy!

opracowanie i zdjęcia: Ewa Kolanowska

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – "SPRACHDOKTOR"

W dniu 29 marca 2017 roku uczniowie klas I, II, IV Zespołu Szkół nr 9 uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "SPRACHDOKTOR". Konkurs był zorganizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży. W konkursie uczestniczyło 6100 uczniów z 244 szkół. Z województwa zachodniopomorskiego brało udział 36 szkół.

Politechnika Wrocławska, która objęła patronat nad konkursem przesłała następujące wyniki:

1. Karl Spieweck - (kl. II a) 83,04% punktów (186pkt); 11 miejsce w województwie zachodniopomorskim; 61 miejsce w kraju;

2. Artur Kubaczyk - (kl. IV a) 80,36% punktów (180pkt) możliwych do uzyskania; 16 miejsce w województwie zachodniopomorskim; 85 miejsce w kraju.

Ponadto Patryk Kossakowski z I tic uzyskał najlepszy wynik w klasach pierwszych ; 33 miejsce w województwie zachodniopomorskim; 361 miejsce w kraju.

zobacz skany uzyskanych dyplomów - plik PDF

Katarzyna Hinc - opiekun konkursu, autor informacji i skanów dyplomów

62 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

8 kwietnia 2017 roku w CK 105 odbyły się eliminacje powiatowe 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

Uczeń naszej szkoły z klasy 2 A
Adam Powarzyński wystartował w kategorii "Konkurs recytatorski". Adam zaprezentował wiersz Władysława Broniewskiego "Nocny gość" oraz fragment prozy autorstwa Bolesława Leśmiana pt. "Przygody Sindbada żeglarza".

Swoim występem wzbudził spore zainteresowanie jury i zgromadzonych widzów. Na razie tylko dyplom za uczestnictwo, ale "pierwsze koty za płoty".

Opiekunem była Pani Magdalena Bruzda.

Sukces naszych uczniów w XLIV Okręgowej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości

W dniu 6 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Łączności w Szczecinie odbył się Finał Okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - blok B, w którym naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna uczniów z 2 TIB i 3 TIA - technik informatyk.

Zdobyliśmy: I miejsce Cezary Rynkun, VI miejsce Rafał Behrendt, a X miejsce Marcin Kozieł. Cezary Rynkun będzie reprezentować województwo zachodniopomorskie w Finale Ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - blok B.

Olimpiada została wpisana przez Dyrektora CKE do rejestru olimpiad zwalniających jej finalistów z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Opiekunem uczniów był Pan Waldemar Rydzewski.

zobacz zdobyte dyplomy w pliku PDF

VII Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Podatkach

W dniu 16 marca 2017 roku uczniowie z klasy 3 TIA: Rafał Behrendt, Patryk Broca i Damian Lebioda pod opieką Pani Wandy Lotfi-Romejko wybrali się do Szczecina w ramach VII Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.

Jako jedyni przedstawiciele szkół nieekonomicznych uzyskali status Finalisty tego przedsięwzięcia.

zobacz uzyskane dyplomy - plik PDF

opracowanie tekstu i skan dyplomów: Patryk Broca

Z radością informujemy, że uczeń klasy 2 TIB Kacper MAŁEK zajął III miejsce na terenie województwa zachodniopomorskiego w konkursie filmowym pt. "Moja pierwsza praca".

Konkurs ten organizowała Państwowa Inspekcja Pracy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Na fali pierwszej pracy".

Nagrodę, bardzo wartościową, wręczył Kacprowi Pan inspektor Mieczysław Tomaszewski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Koszalinie.

Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była Pani Magda Bruzda.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!