Moją perspektywą...

Lista Uczestników Projektu - UCZNIOWIE

Lista Uczestników Projektu - NAUCZYCIELE

Opis ścieżek wsparcia dla Uczestników Projektu

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie "Moją perspektywą – ZAWÓD!"

Formularz zgłoszeniowy do Projektu - załącznik nr 1

Deklaracja uczestnictwa w Projekcie - załącznik nr 2

Oświadczenie Uczestnika Projektu - załącznik nr 3

Szczegółowe kryteria rekrutacji na poszczególne formy wsparcia - załącznik nr 4

Kontakt

Intensywny koniec roku szkolnego mieli uczniowie 3 klasy Technikum Elektronicznego.

Sobota i niedziela po zakończeniu roku szkolnego upłynęła im na nabywaniu umiejętności rysowania schematów elektrycznych za pomocą narzędzia. Następne szkolenia rozpoczynamy wraz z nowym rokiem szkolnym. Ale dla uczestników projektu to jeszcze nie czas na odpoczynek - 3 lipca rozpoczynają się staże i praktyki dla grupy 20 uczniów w czterech firmach: Bumar, Kospel, Rgb Technology oraz Kronospan. Część uczestników przeszła też rozmowy kwalifikacyjne z firmą Kronospan, co jest dla nich dodatkowym doświadczeniem, szczególnie, że do CV mogli już dołączyć kilka certyfikatów z już odbytych kursów AutoCad - podstawowy oraz Tia Micro S7 - PLC 1200.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu kursu

Koniec roku szkolnego nie oznacza dla uczniów "Elektronika" końca nauki.

6 uczestników projektu Moją perspektywą - Zawod!, uczniów klasy 2 i 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej - monter elektronik - uczestniczy w kursie dla osób przygotowujących się do egzaminu elektroenergetycznego na stwierdzenie kwalifikacji w GRUPIE G-1 na stanowisku EKSPLOATACJI w zakresie obsługi, konserwacji, remontów i montażu sieci instalacji oraz urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV. Kurs kończy się egzaminem na nadanie uprawnień zdawanym przed Komisją Energetyczną.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu kursu

18 czerwca 2017 roku zakończył się kolejny kurs dla 12 uczniów Technikum Elektronicznego.

Tym razem uczestnicy przez 3 dni zmagali się z zadaniem zaprogramowania średniej wielkości linii produkcyjnej.

Zadanie nie należało do łatwych, za to było to typowe rozwiązanie stosowane w produkcji przemysłowej. Uczestnicy zapoznali się z programowaniem sterowników SIMATIC S7-1200 w środowisku Tia Portal, zasadami konfiguracji i parametryzacji sprzętowej i komunikacji z panelami operatorskim. Nauczyli się również jak w łatwy i szybki sposób rozwiązywać awarie sprzętowe lub błędy programowe sterownika SIMATIC S7-1200. Uczestnicy będą mogli ćwiczyć i doskonalić nabyte umiejętności na dołączonym do kursu zestawie startowym złożonym ze sterownika wraz z oprogramowaniem inżynierskim.

zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu kursu

W dniach 9-11 czerwca 2017 roku uczestnicy projektu "Moją perspektywą-Zawód!" rozpoczęli cykl szkoleń i kursów kwalifikacyjnych.

Te formy wsparcia zostały wyłonione wśród wielu ofert szkoleń i kursów poprzez badanie rynku. "Pracodawcy wymagają od przyszłych pracowników określonych umiejętności i kwalifikacji. Podczas badań rynku przeprowadzonych na potrzeby diagnozy do projektu oraz rozmów z pracodawcami z koszalińskiego rynku okazało się, że ponad 60 % pracodawców z branży elektronicznej chętniej zatrudni elektroników z umiejętnością programowania sterowników przemysłowych, wszyscy pracodawcy wymagają posiadania uprawnień elektrycznych kategorii E do 1 kV. Oprócz tego pracodawcy zgłaszali uwagi dotyczące braku umiejętności swobodnego tworzenia i odczytywania rysunku technicznego. Część firm zgłaszała również brak wyszkolonych operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Na podstawie tych informacji zaproponowaliśmy uczestnikom udział w odpowiednich szkoleniach. Wszystkie zakończą się nadaniem certyfikatów lub uprawnień pozwalających na pracę na stanowiskach elektronik bądź monter-elektronik i pokrewnych" - mówi Karolina Suchomska - koordynator projektu.

zdjęcia z pierwszego szkolenia "AutoCad - kurs podstawowy" - fot. Krzysztof Sokołów

Terminy kolejnych szkoleń to:

Szkolenie

Poniedziałek, g. 15.30-20.30
Wtorek, godz. 14.30-20.30
Środa, godz. 15.30-19.30
- w tym dniu odbędzie się egzamin
egzaminem i nadaniem
uprawnień w co najmniej
jednej z kategorii:
obsługa, konserwacja,
remonty, montaż
(w przypadku pozytywnego
wyniku egzaminu)
Kurs
AutoCad Electrical
Sobota, godz. 8.00-16.00
Niedziela, godz. 8.00-14.00

egzaminem i nadaniem
certyfikatu AutoDesk
w języku polskim i angielskim
uznawanego na całym świecie
(w przypadku pozytywnego
wyniku egzaminu)

30 maja 2017 roku pięciu uczestników projektu "Moją perspektywą - Zawód!" odbyło rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą Akademia Wiatru - Windhunter Group. Umiejętność zachowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej to ważna część "dorosłego życia", takie doświadczenie na pewno pomoże uczniom odnaleźć się na rynku pracy.

"Wrażenia po rozmowie są pozytywne. Rozmowa kwalifikacyjna została przygotowana profesjonalnie, w miłej atmosferze, pytania były interesujące, zdobyłem nowe doświadczenie, zapewnione zostało klimatyzowane pomieszczenie z napojami dla osób oczekujących" mówi jeden z uczestników Jakub Hałas.